pondělí 10. srpna 2020 Vavřinec

V Karlovarském kraji v první čtvrtletí roku 2020 ubylo 333 lidí

V Karlovarském kraji v 1. čtvrtletí roku ubylo 333 lidí. Úbytek je dán hlavně převahou úmrtí nad narozenými dětmi. Více lidí se ale také z kraje odstěhovalo, než přišlo. V kraji žilo na konci března 294.331 lidí, vyplývá ze zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Ačkoli v celé České republice počet obyvatel roste, Karlovarský kraj patří mezi sedm regionů, kde lidí ubývá. Největší relativní úbytek na 1000 obyvatel měl Moravskoslezský kraj.

Obyvatel v prvním čtvrtletí letošního roku ubylo ve všech třech okresech kraje. Největší úbytek byl na Sokolovsku, kde se počet obyvatel snížil o 174, z toho 80 lidí tvoří přirozený úbytek, kdy více lidí zemřelo, než se narodilo. O 94 lidí více se z okresu odstěhovalo, než se na Sokolovsko přistěhovalo. Celkem na Sokolovsku žilo 88.038 lidí.

Na Chebsku, kde počet obyvatel v poslední době mírně narůstal, tentokrát také lidí ubylo. O 89 se snížil počet obyvatel přirozeným úbytkem, další deset lidí pak ubylo stěhováním. Na Chebsku tak žilo na konci čtvrtletí 91.535 obyvatel.

Na Karlovarsku ubylo za první tři měsíce roku 60 lidí. O 108 byl větší počet úmrtí než narozených. Na Karlovarsko se ale přistěhovalo o 48 lidí více, než z něj odešlo. Karlovarsko mělo na konci čtvrtletí 114.758 obyvatel.

Za první tři měsíce roku se Karlovarském kraji živě narodilo celkem 673 dětí. Naproti tomu 950 Lidí zemřelo. Plné dvě třetiny dětí se v kraji narodilo mimo manželství. V celém Česku je přitom podíl nemanželských dětí jen 48,9 procenta.

Za první tři měsíce roku se konalo v Karlovarském kraji 102 svateb. Celkem 169 manželství se naopak rozvedlo.

Autoři | Zdroj ČSÚ

Štítky ČR, demografie, 1.čtvrtletí, ČSÚ, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.