Počasí dnes7 °C, zítra12 °C

Energie zvládla první duel na výbornou

Na ledě Mladé Boleslavi vstřelili hráči Karlových Varů během první třetiny pět branek a nakonec se radovali z vítězství 7:5. Dvě branky vstřelil Martin Osmík a čtyři kanadské body si připsal Tomáš Vondráček.

„Bereme to jako první zápas. Nezáleží teď úplně na tom výsledku, spíše chceme, aby se tam objevovaly herní věci, které se snažíme zapojovat do tréninků. Chtěli jsme vyzkoušet nějaké nové hráče,“ zhodnotil vítězný zápas asistent hlavního kouče Energie Tomáš Mariška.

Zápas, který sledovalo necelých pět stovek diváků, zahájila gólová přestřelka, která se hned tak nevidí. V prvních dvaceti minutách se totiž z branky radovalo hned osm střelců. Tři na straně domácích a pět na straně hostí ze západních Čech. Následovala poklidná druhá třetina, která byla naopak bez gólů. O osudu utkání se definitivně rozhodlo na začátku třetí třetiny, kdy šla Energie do čtyřbrankového vedení. Vedení 7:3 sice dlouho neudržela, ale zápas si pohlídala a zaslouženě vyhrála 7:5.

„Jsme samozřejmě rádi, že jsme první zápas vyhráli, ale výsledky v tuto chvíli ještě nejsou tak důležité. Bylo to takové trošičku nervózní, ale to asi k prvnímu zápasu patří,“ dodal asistent.

Dvougólový střelec Martin Osmík k zápasu řekl: „První třetina byla taková, jak když se hraje bez obran a bez gólmanů, padlo docela dost gólů. Ale je dobré, že se tam objevovaly prvky, co trénujeme na tréninku. Výhra je vždy super.“