středa 12. srpna 2020 Klára

Smutná zpráva, Baník Sokolov končí ve druhé fotbalové lize

Vedení sokolovského fotbalového klubu oznámilo, že se v příštím roce nebude hlásit do druhé ligy a bude hrát ČFL. Hlavním důvodem rozhodnutí je ukončení podpory profesionálního fotbalu ze strany dosavadního majitele klubu Sokolovské uhelné. Akciovou společnost FK Baník Sokolov nahradí FK Baník Sokolov 1948, s. r. o.

„A-tým již nebude od příštího soutěžního ročníku působit ve Fortuna národní lize. Namísto toho budeme podávat přihlášku do České fotbalové ligy,“ uvedl na klubovém webu Tomáš Provazník, výkonný ředitel klubu.

Rozhodnutí bylo učiněno v návaznosti na skutečnost, že Sokolovská uhelná coby dosavadní majitel klubu ukončuje po čtrnácti letech, k datu 30. června, podporu profesionálního fotbalu v Sokolově v souvislosti s vysokými odvody za emisní povolenky, bude zároveň ukončena aktivní činnost společnosti FK Baník Sokolov, a.s.

„Jmenovanou společnost nahradí nově založená společnost, a to FK Baník Sokolov 1948, s.r.o., pod kterou bude fungovat mužský fotbal. Ve třetí nejvyšší tuzemské soutěži budeme hájit žluto-zelené barvy převážně s hráči, kteří jsou odchovanci klubu, prošli klubovým systémem výchovy a mají vztah ke klubu a regionu,“ doplňuje ředitel.

Baník Sokolov bude pro nadcházející fotbalovou sezonu 2020/2021 disponovat jako jediný v Karlovarském kraji statusem Sportovního centra mládeže (SCM).

„Budeme působit se čtyřmi týmy dorostu, čtyřmi týmy žáků a šesti týmy přípravek. Naším cílem je udržet nastavený současný systém výchovy hráčů se všemi příslušnými standardy. Klub se i nadále bude v oblasti mládeže profilovat jako centrum fotbalu v Karlovarském kraji. S tím souvisí i důležitá informace, že se všemi současnými mládežnickými hráči počítáme i pro nadcházející soutěžní ročník,“ dodal Tomáš Provazník s tím, že financování mládežnických týmů pro příští rok má klub zajištěné.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Autoři | Foto fk banik sokolov

Štítky fotbal, Baník Sokolov, Druhá liga, ČFL, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.