Další důvěřivec se nechal zlákat reklamou na internetu ohledně výhodného investování. Tentokrát na trik podvodníků naletěl devětačtyřicetiletý muž z Karlovarska. Na webové stránce zadal své kontaktní údaje. Brzy se mu ozvala neznámá žena a chtěla po něm registrační poplatek. Posléze muž provedl několik plateb s vidinou blízkého zisku. Ničeho takového se ale nedočkal, naopak sám přišel o 1,1 milionu korun.
Policie i média o podobných případech informují takřka denně, přesto jsou stále lidé, kteří se nechají ošálit líbivou reklamou. Jedním takovým byl i muž z Karlovarska. „Na internetu si měl všimnout reklamy, ve které vystupovaly známé osobnosti, které se bavily o výhodném investování. Poškozený muž tak vstoupil na stránky, kde zadal své kontaktní údaje. Do několika málo minut se mu měla telefonicky ozvat neznámá žena, přičemž mu také zaslala zprávu na chatovací aplikaci,“ popisuje policejní mluvčí Jan Bílek.
Posléze se muž dozvěděl, že musí uhradit registrační poplatek. Po odeslání potvrzení o platbě mu přišel email s přihlašovacími údaji a odkazem na internetovou stránku. „Poté ho měl kontaktovat neznámý muž, který ho přimět k několika dalším investicím. Devětačtyřicetiletý muž tak následně odeslal finanční hotovost na různé účty nejméně v osmi případech. Neznámý pachatel tak devětačtyřicetiletému muži způsobil škodu přibližně 1,1 milionu korun,“ shrnul Bílek.
Karlovarští kriminalisté se případem nadále zabývají, přičemž pachateli hrozí až osmiletý trest. Zároveň policisté důrazně varují před podobně výhodnými investicemi, jelikož takových případů evidují bohužel více.
Nejčastější znaky investičních podvodů:
Rady jak se vyhnout investičním podvodům:
Pokud se stanete obětí podvodníka, měli byste ihned kontaktovat svou banku a policii.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.