čtvrtek 13. srpna 2020 Alena

Tankoval, ale od čerpacích stanic odjížděl bez placení, navíc ukradl auto a řídil zfetovaný

Dva až osm let si může odsedět čtyřiapadesátiletý muž z Chebu, kterého zastavila hlídka v kradeném vozidle. Při orientační zkoušce na přítomnost návykových látek se ukázalo, že řídil pod vlivem drog. Následně se zjistilo, že kradl pohonné hmoty u čerpacích stanic.

Trestní stíhání čtyřiapadesátiletého muže z Chebu zahájili chebští kriminalisté. Obvinili ho ze spáchání zločinu Krádež a přečinů Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a Ohrožení pod vlivem návykové látky.

„Muž byl ve večerních hodinách kontrolován policejní hlídkou mezi obcemi Stará Voda a Dolní Žandov na Chebsku. Hlídka ho zastavila v rámci vyhlášeného pátrání po daném osobním vozidle Škoda, kterého se měl řidič zmocnit bez svolení majitelky, jenž u něj byla na návštěvě,“ popisuje policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Hlídka zjistila, že muž řídí vozidlo přes platný zákaz řízení motorových vozidel. S řidičem policisté provedli orientační zkoušku na přítomnost návykových látek, která vyšla pozitivně na přítomnost látek Amfetamin/Metamfetamin.

„Poté byl převezen k lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu, které přítomnost látek v těle potvrdilo,“ říká mluvčí a pokračuje: „Aby toho nebylo málo, měl řidič v ten samý den, krátce před provedenou policejní kontrolou, přijet ve stejném vozidle na benzinovou čerpací stanici v Bečově nad Teplou, kde natankoval necelých 223 litrů nafty. Místo aby však za pohonné hmoty zaplatil, měl nasednout do vozidla a z místa odjet.“

Při dalším šetření policisté zjistili, že tankování bez placení se muži zřejmě hodně líbil, neboť bylo zjištěno, že se stejné krádeže dopustil v minimálně pěti dalších případech na čerpacích stanicích po celém Karlovarském kraji s různými osobními vozidly.

„Celkem měl takto natankovat více jak 950 litrů motorové nafty. Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby. Ten jej akceptoval a soudce obviněného muže poslal do vazební věznice," dodala Zuzana Týřová  s tím, že v případě prokázání viny mu tak hrozí trest odnětí svobody na dva až osm let.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky policie, krádež, vězení, vazba, Chebsko, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.