sobota 15. srpna 2020 Hana

Policisté řešili 192 případů nepoužívání ochranných prostředků a 79 případů shromažďování osob na veřejnosti

Policejní kontroly probíhají od 12. března, kdy byl v České republice vyhlášen nouzový stav z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázaným výskytem onemocnění COVID-19. Tento stav přinesl řadu omezení a krizových opatření s cílem zmírnit šíření nákazy.

Celkem policisté v Karlovarském kraji od začátku vyhlášení nouzového stavu pravidelně kontrolují dodržování nařízení vlády, zejména uzavření provozoven, povinnost nosit na veřejnosti ochranné prostředky a shromažďování osob.

„Do současné doby bylo provedeno přes 37 000 kontrol dodržování nařízení vlády. Policisté řešili 192 případů nepoužívání ochranných prostředků a 79 případů shromažďování osob na veřejnosti,“ uvedla policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Kontroly budou pokračovat i o nadcházejícím velikonočním víkendu, kdy budou policisté ve zvýšené míře dohlížet na místa s vyšší koncentrací osob na dodržování vládních nařízení, která mají zabránit přenosu onemocnění COVID -19.

Pokračovat budou i kontroly na hranicích České republiky s Německem. V Karlovarském kraji policisté kontrolují vnitřní státní hranici na 13 hraničních přechodech.

„Na třech hraničních přechodech Pomezí nad Ohří, Boží Dar a Vojtanov, kde lze překročit státní hranici České republiky s Německem, policisté od začátku znovuzavedení hranic zkontrolovali ve směru z ČR i do ČR přes 90 000 vozidel,“ pokračuje mluvčí.

Nejzávažnější případ řešili policisté v blízkosti hraničního přechodu Aš – Selb.

„Tam ve spolupráci s vojáky zajistili dva muže ve věku 30 a 31 leti, když neoprávněně překročili státní hranici v době nouzového stavu v místě, kde to není povoleno a bez platného cestovního dokladu,“ dodala Kateřina Krejčí s tím, že zajištění proběhlo kolem druhé hodiny ranní. Cizinci byli následně předáni policistům z odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, kteří s nimi zahájili správní řízení o správním vyhoštění.

„To jim bylo následně uděleno se stanovenou tříletou dobou, po kterou jim není umožněn vstup na území členských států Evropské unie. Cizinci se svým jednáním dopustili i přestupku podle zákona o ochraně státních hranic, za který jim byla uložena pokuta ve výši 5 tisíc korun,“ uzavřela mluvčí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto PČR

Štítky policie, Karlovarský kraj, cizinci, kontroly, COVID-19

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.