sobota 15. srpna 2020 Hana

Tři dvojky na tachometru řidiči štěstí nepřinesly, jeho závod s časem ukončila policie

Kolem policejní hlídky se na dálnici D 6 prohnal automobil rychlostí 222 kilometrů v hodině. Závodníka policisté dostihli, zastavili a poslali do správního řízení. Měření rychlosti bude pokračovat i o Velikonocích.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že mají policisté plné ruce práce s hlídáním nouzového stavu, opak je pravdou. Čas si totiž najdou i na další běžné činnosti jako je kontrola pravidel silničního provozu nebo měření povolené rychlosti. Své o to ví řidič vozidla značky BMW, který si dálnici D 6 z Prahy do Karlových Varů spletl se závodním okruhem.

„Včera míjel policejní vozidlo vybavené měřícím zařízením rychlosti, řidič jedoucí rychlostí 222 km/h. Na daném úseku je maximální dovolená rychlost 130 km/h. Po odečtení tolerance tedy řidič překročil rychlost o 85 km/h,“ uvedla policejní mluvčí Eva Valtová s tím, že policisté předepsaným způsobem řidiče na bezpečném místě zastavili, o skutku sepsali oznámení a věc postoupili na příslušnou obec s rozšířenou působností k projednání ve správním řízení.

Policisté upozorňují řidiče, že podobné kontroly budou prováděny i během nadcházejícího prodlouženého víkendu. „Řidiči budou potkávat policejní hlídky po celém Karlovarském kraji, neboť bude zvýšen dopravní dohled na silnicích. Vzhledem k předpovědi počasí, která slibuje teplé a slunečné dny, nasadí dopravní policisté i svůj moto tým. Proto buďte ohleduplní, dodržujte předpisy a neohrožujte ostatní účastníky silničního provozu,“ dodala policejní mluvčí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto PČR

Štítky rychlost, přestupek, policie, Karlovarský kraj, D 6

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.