Počasí dnes15 °C, zítra17 °C
Sobota 18. května 2024  |  Svátek má Nataša
Bez reklam

Strážníci mají bič na notorické neplatiče pokut. Zabaví jim registrační značky jejich vozu nebo nasadí botu

Účinný bič na notorické neplatiče pokut a dalších neuhrazených pohledávek vůči městu dostali do svých rukou strážníci karlovarské městské policie. A už ho uplatňují v praxi. Strážníci mohou dlužníkům zabavit registrační značky jejich vozidla nebo mu zabránit v odjezdu nasazením botičky.

Jak vyřešit problém s neuhrazenými pohledávkami vůči městu? To se rozhodli řešit karlovarští strážníci ve spolupráci s magistrátem města v rámci svého oprávnění, které začali využívat v březnu letošního roku. O čem je řeč? O řidičích nebo provozovatelích motorových vozidel, kteří se z nějakého důvodu rozhodli nehradit udělené pokuty, a částka se tak vyšplhala do několika tisíců korun.

„Smyslem tohoto postupu je, aby řidiči uhradili nedoplatky z pokut za vybrané přestupky. Obdobným oprávněním disponují také policisté a celníci. Pokud řidič uhradí na místě hotově, nebo kartou své nedoplatky, nebo nedoplatky provozovatele vozidla, může v klidu pokračovat v jízdě s tím, že se výrazně sníží jeho šance na setkání s exekutorem. V opačném případě mohou strážníci, stejně jako jejich další uniformovaní kolegové, na místě zadržet tabulky státní poznávací značky, případně na vozidlo nasadit technický prostředek k zabránění v odjezdu vozidla, tedy botičku,“ informuje Městská policie Karlovy Vary.

Strážníci tak v prvním případě řešili řidiče, který neuhradil částku přes 14 tisíc korun. V tom druhém už neuhrazená částka překročila hranici 40 tisíc. A zatímco v tom prvním případě byl dluh zaplacený strážníkům na místě, aby se řidič vyhnul botičce či zadržení značek, druhý motorista si na magistrátu města domluvil splátkový kalendář, aby mu vůbec byla botička z vozidla odstraněna.

Jelikož se tento způsob řešení pohledávek i nástroj pro jeho vymáhání ukázal jako účinný, budou v něm strážníci pokračovat i nadále. Postup je stejný v případech nedoplatků v řádu stokorun, stejně jako v případech desítek tisíců korun.

Ohodnoť článek

Foto Městská policie Karlovy Vary

Štítky bič na dlužníky, zabavené značky, registrační značky, nasazení botičky, neuhrazené pokuty, pokuty

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Strážníci mají bič na notorické neplatiče pokut. Zabaví jim registrační značky jejich vozu nebo nasadí botu  |  Krimi  |  Karlovarská Drbna - zprávy z Karlových Varů a Karlovarského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.