úterý 27. září 2022 Jonáš

Ukradl dřevo za 600 tisíc. Teď mu hrozí až pětiletý trest

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání pětadvacetiletého muže z Plzeňska za to, že prodával dřevo, které mu nepatřilo. Během letošního února si několika třemi krádežemi přišel na zhruba 600 tisíc korun. V případě prokázání viny mu nyní hrozí až pět let vězení.

Nejméně ve třech případech měl letos v únoru oslovit pětadvacetiletý muž z Plzeňska podnikatele, zabývajícího se nákladní dopravou vytěženého dřeva, a nabídnout mu prodej až 175 metrů krychlových smrkového a modřínového dřeva z různých míst na Karlovarsku.

„Po předchozí telefonické dohodě měl na určené místo, kde se skládky dřeva nacházely, přijet pětadvacetiletý muž s nákladními automobily vybavenými hydraulickou rukou. Ve dvou případech se jednalo o takové množství dřeva, že na místo musely přijet dva nákladní autmobily,“ uvedl policejní mluvčí Jan Bílek. Pachatel poté dřevo vždy prodal devětadvacetiletému podnikateli za výrazně nižší částku, než byla opravdová hodnota vytěžené dřevní hmoty.

„Svým jednáním způsobil škodu přibližně 600 tisíc korun. V případě prokázání viny hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na pět let,“ doplnil Bílek.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky policie, krimi, dřevo, zloděj, trest

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.