čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

V Karlových Varech chytili pět mužů, kteří v baru prodávali balonky s rajským plynem

Cenný skalp mají na svědomí policisté z Karlových Varů. Chytili pět mužů, kteří prodávali zákazníkům v baru balonky s rajským plynem. Uživatelé následně plyn vdechovali. Všechny zadržené nyní obvinili ze spáchání přečinu šíření toxikomanie.

 Při prodeji látky, která se používá například v polovodičové technice a ve spalovacích či raketových motorech, měl každý z mužů jasný úkol roli.„Třicetiletý cizinec byl provozovatel a jediným majitelem baru, který měl určovat rozsah poskytovaných služeb. Čtyřicetiletý cizinec byl nejvyšším manažerem provozovny a měl zajišťovat chod klubu a dohlížet na poskytování služeb. Oba měli zároveň zajišťovat zásobování baru. Jednadvacetiletý cizinec společně s osmnáctiletým mladíkem měli v baru pracovat jako obsluha zajišťující plnění a prodej balónků. Dvaatřicetiletý muž měl mít na starost samotný prodej balonků,“ popsal policejní mluvčí Jakub Kopřiva

Obvinění prodávali naplněné balónky i přesto, že dodavatel plynu jasně uvádí, že není určený k vdechování. Jeho vdechování totiž může způsobit ztrátu vědomí, nevolnosti, závratě, dýchací potíže, křeče a další závažné zdravotní potíže. „Po vdechnutí oxidu dusného se mohou u člověka vyskytnout i živé halucinace, je taktéž ovlivněna jeho psychika, vnímání, rozpoznávací schopnosti i sociální chování,“ dodal Kopřiva.
 
  

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky Karlovy Vary, Policie, Balónky, Vyšetřování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.