neděle 20. září 2020 Oleg

Okradli seniorku přímo na ulici! Jeden byl opilý, druhý zfetovaný

Přímo za bílého dne se neštítila dvojice násilníků přepadnout šedesátiletou ženu v ulicích Chebu. Té nejprve nabídli pomoc, když odmítla, strhli ji z krku řetízek a dali se na útěk. Jak se později ukázalo jeden z nich byl pod vlivem alkoholu, druhý měl v těle pro změnu amphetamin.

Všední den, dopoledne. K šedesátileté ženě náhle přistoupili dva muži. Mladšímu bylo osmadvacet, staršímu padesát let. Nejprve požádali ženu o cigaretu, pak se jí zeptali, jestli nepotřebuje pomoct. Odmítla.

Starší z dvojice se k ní měl přiblížit z krku jí strhnout řetízky a z místa následně utéct. Mladší muž měl s ženou ještě chvíli diskutovat a následně také utéct. Muži měli poté odcizené řetízky prodat a finanční prostředky použít pro svou potřebu. Tímto svým jednáním měla dvojice způsobit seniorce škodu 12 tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Neuplynulo ani dvacet minut a muži už měli želízka na rukou. U staršího z dvojice provedli policisté dechovou zkoušku, která vyšla s pozitivním výsledkem necelých 2 promile. Mladší muž opilý nebyl, testem na přítomnost drog už neprošel.

Dvojici byla pravomocně odsouzena a soudce Okresního soudu v Chebu mužům uložil podmíněný trest odnětí svobody,“ dodal mluvčí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo9 čtenářů

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky krimi, přepadení, senior, zloději, krádež, policie, Cheb

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Luboš Kalina

Fetku nějaká podmínka rozhodně nenapraví a v krádežích bude pokračovat,aby měl na to své ukájení.Doufejme,že příště nějakou babku nepodřízne kvůli padesátikoruně.Zákony tu máme jako v Kocourkově...

čtvrtek, 13. srpna 2020, 00:09

Josef Volfík

5 let natvrdo a odpracovat si to! Ne takový směšný trest.

úterý, 11. srpna 2020, 14:19

Lenka Kuchařová

Šikovná policie! U nás v Brně policie tak pilná není ,přestože senioři jsou těmito lidmi okrádaní velmi často.

neděle, 9. srpna 2020, 13:28

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.