pondělí 13. července 2020 Markéta

Vedení krajského města jednalo s řediteli škol, rodiče o přerušení výuky vědí

Vedení Karlových Varů projednalo aktuální situaci se zástupci městských školských zařízení a bylo ujištěno, že rodiče a zástupci žáků dostali adekvátní a kompletní informace. Situaci v karlovarských mateřských školkách bude vedení města sledovat.

Podle vyjádření mluvčí karlovarského magistrátu Heleny Kyselé předaly již všechny školy informaci zástupcům žáků prostřednictvím elektronických systémů, které využívají. "Prostřednictvím těchto systémů a také webových stránek mají rodiče a další zástupci žáků k dispozici nejen základní informace k přerušení výuky a odstávce jídelen, ale také informace k možnému čerpání ošetřovného," uvedla Helena Kyselá.

„Stěžejní pro nás bylo zjištění, že se informace ke všem zástupcům žáků dostanou. Diskutovali jsme také možné dopady na školy a jejich provoz, možnost e-learningu nebo jiných forem domácího vzdělávání,“ doplňuje primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová.

„Vládní nařízení se sice v současné době netýká mateřských škol, přesto jsme na setkání pozvali i zástupkyně těchto městských zařízení. U mateřských škol budeme muset sledovat a zjišťovat možný dopad nařízení na personální zajištění provozu, zejména v kuchyních a u pracovnic úklidu. Je možné, že řada z nich zůstane doma se svými školou povinnými dětmi,“ upřesňuje primátorka města.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto mmkv

Štítky Karlovy Vary, školy, koronavirus, epidemie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.