středa 29. září 2021 Michal

Letečtí záchranáři zasahovali u zraněného cyklisty na Klínovci. Nezvládl obtížný terén

Armádní letečtí záchranáři zasahovali včera ráno při úrazu cyklisty na Klínovci. Dvacetiletý mladík sám zavolal na tísňovou linku po pádu v obtížně přístupném terénu na trailové trati Rubín, poranil si slezinu.

Prvotní ošetření provedli členové horské služby z Klínovce. Ve spolupráci s leteckým záchranářem hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje byl cyklista pomocí palubního jeřábu evakuován z místa úrazu na přilehlé parkoviště.

Tam naši zdravotníci provedli zdravotnické ošetření a s podezřením na poranění sleziny pacienta transportovali do karlovarské nemocnice,“ uvedla Letecká záchranná služba Armády České republiky na svém facebookovém profilu a připojila poděkování horským záchranářům a plzeňským hasičům za výbornou spolupráci.

V karlovarské nemocnici shodou okolností ráno zkolaboval pacient, u kterého lékaři prokázali mrtvici a domluvili jeho převoz do Fakultní nemocnice Plzeň. Na střešním heliportu v Karlových Varech předala letecká posádka zraněného cyklistu, se kterým si místo ve vrtulníku vyměnil tento již zaintubovaný pacient a i cesta do Plzně byla využita.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Letecká záchranná služba Armády České republiky

Štítky cyklista, letecká záchranná služba, vrtulník, armáda, zranění, Karlovy Vary, Klínovec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.