čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

V Karlovarském kraji dnes začalo očkování proti nemoci covid-19

, aktualizováno 4. ledna 2021, 12:00

Dnes přesně v osm hodin ráno bylo v Karlovarské krajské nemocnici zahájeno očkování proti koronaviru. Situace v kraji se stále zhoršuje a počet nemocných aktuálně přesahuje 2700. Největší nárůsty jsou v posledních dnech zaznamenávány na Chebsku.

„Očkování bylo zahájeno v 8 hodin ráno a bude prováděno v ambulanci cestovní medicíny v suterénu pavilonu B karlovarské nemocnice,“ uvedl Vladislav Podracký, mluvčí Karlovarské krajské nemocnice.

Karlovarský kraj má zatím k dispozici  975 vakcín. V Karlovarské krajské nemocnici jich ale zůstalo jen 400, ostatní budou aplikovány v dalších nemonicích v kraji. „V Chebu je k dispozici tuším 117 vakcín," řekl lékařský ředitel KKN Josef Mašek s tím, že další vakcíny obdržela také nemocnice v Sokolově.

Krajská nemocnice použije všechny dávky, které má k dispozici. Zájem je mezi zdravotníky velký. Podle Podrackého předběžný zájem o vakcínu projevilo přibližně 500 lidí z 1200 kmenových zaměstnanců nemocnic.

První vakcínu dnes dostala zdravotní sestra anesteziologie Lucie Růžičková. Jako první přišli na řadu pracovníci covidových pracovišť z oddělení anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (OARIM), z kožního a infekčního oddělení. Nemocnice pak chtějí podle lékařského ředitele očkovat zhruba 100 lidí denně.

První várka vakcín v počtu 975 kusů dorazila do kraje těsně před koncem loňského roku. Stejně jako v celé České republice budou i v Karlovarském kraji přednostně očkováni zdravotníci, příslušníci Integrovaného záchranného systému a vybraní senioři.

„Prioritní je pro nás v tuto chvíli zajistit akutní zdravotní péči v nemocnicích na území regionu, činnost záchranářů a dalších složek IZS, pracovníků v zařízeních následné péče, v domovech pro seniory a osoby se zdravotním postižením. Proto budeme v Karlovarském kraji v první fázi očkovat právě zájemce z těchto profesí. Platí to i pro praktické lékaře a ambulantní specialisty,“ vysvětlil Josef März (VOK), uvolněný zastupitel Karlovarského kraje pro oblast zdravotnictví.

Další vakcíny by měly do Karlovarského kraje dorazit v průběhu měsíce ledna. Celkem je zatím očekáváno třikrát 975 dávek. Vzhledem k tomu, že se vakcína aplikuje ve dvou dávkách, vystačí pro necelé dva tisíce zájemců.

Situace ohledně nákazy koronavirem se během posledních dní v Karlovarském kraji výrazně zhoršila. Zejména na Chebsku čísla rostou velkou rychlostí. „Na Chebsku aktuálně evidujeme 1061 nakažených a to je nejvíce v celém kraji. Na Sokolovsku je to 852 nakažených osob a na Karlovarsku 806,“ uvedla mluvčí krajské hygieny Michaela Zajíčková.

Během víkendu se opět méně testovalo a tak se očekává, že v dalších dnech budou nemocní lidé opět přibývat. Za včerejšek bylo v kraji provedeno a vyhodnoceno pouze 172 testů.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto facebook.com

Štítky koronavirus, nákaza, Karlovarský kraj, očkování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.