pátek 27. listopadu 2020 Xenie

VIDEO: Slovenský moderátor varoval před koronavirem, o šest hodin později na něj zemřel

"Nevěřte lidem, kteří říkají, že koronavirus je jen nějaká chřipečka." Takto zněl poslední vzkaz sedmačtyřicetiletého slovenského publicisty Jozefa Kmeťa. Bloger a moderátor natočil video při čekání na záchrannou službu. O několik hodin později zemřel na následky nemoci covid-19.

Slovenský moderátor rádia R1 a publicista věnující se romské tématice se nakazil koronavirem. V pondělí ráno natočil a na Facebooku publikoval video, na kterém vzkazuje všem lidem, aby nepodceňovali koronavirus. „Nedejte se ovlivnit a noste roušky, používejte dezinfekci," vzkázal lidem Kmeťo.

Moderátor, jenž na videu jen stěží dýchal, varoval před lidmi, kteří odmítají nosit roušky a zlehčují závažnost aktuální pandemie. „Byl bych velmi rád, kdybyste lidi, kteří nevěří a myslí si, že koronavir je jen chřipečka, začali konečně posílat do zadku,“ prohlásil publicista. Jeho posledním přáním bylo, aby mu lidé drželi palce a posílali sílu. O šest hodin později Kmeťo zemřel.

Rekordní nárůst a plošné testování

Slovensko zaznamenává v posledních dnech rekordní nárůst nových případů nákazy koronavirem. Během víkendu přibývalo u našich východních sousedů tři tisíce nových případů denně. V reakci na to omezilo volný pohyb lidí, kteří nyní mohou ven pouze za účelem obstarání potravin, na cesty k lékaři nebo do přírody v rámci svého okresu. Během víkendu Slováci také podstoupili plošné testování. Na odběr se dostavilo okolo 144 tisíc lidí, u pěti a půl tisíc byl test pozitivní.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Josef Kmeťo/facebook.com

Štítky Jozef Kmeťo, koronavirus, úmrtí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.