Ačkoliv by se mohlo zdát, že každý z obyvatel Chebu má již svoji roušku, opak je pravdou. O ochranu dýchacích cest je ve městě stále zájem a denně jich z rouškomatu zmizí více než čtyři stovky. Potravinové balíčky pro seniory rozváží dobrovolníci dvakrát týdně a musí obsloužit 170 seniorů.
Už více než sto tisíc korun utratila chebská radnice za potravinové balíčky pro seniory. Ty jsou nyní v hodnotě 130 korun a každý den dodávky se jejich obsah mění.
„Původně jsme začínali na stokoruně a pak jsme balíček udělali bohatší. Postupně nám také narůstal jak zájem seniorů, tak i dobrovolníků, kteří je nyní rozváží,“ říká místostarosta Chebu Jiří Černý.
Balíčky se rozváží vždy v úterý a v pátek a obsloužit je třeba 170 seniorů. „Je neuvěřitelné, s jakou chutí nám dobrovolníci pomáhají. Je jich zhruba 15 a už jsme jim byli se starostou poděkovat a určitě ještě bude šance se s nimi vidět. Dík patří také vietnamské komunitě za dvou set tisícový finanční dar a jedné firmě z Aše, která nám přispěla dvaceti tisíci korunami,“ pokračuje dál místostarosta.
Zatímco počet balíčků pro seniory je jasně daný, počet roušek, které je třeba ještě ve městě distribuovat se zdá být nekonečný. „Po rozvezení roušek záchranářům, zdravotníkům, prodavačům a mnohým dalším, jsme je rozdávali před radnicí a poté instalovali do obchodního domu rouškomat. Ten plníme dvakrát až třikrát denně a stále to nestačí,“ sděluje dále Jiří Černý.
Z rouškomatu již lidé vykoupili zhruba šest tisíc roušek a stále to nestačí. „Rouškomat je vlastně normální automat na bagety, který je plněný rouškami. Nechali jsme ho převést z jedné naší školy a roušky do něj šíjí ve společnosti Joker a Komunitním osvětovém centru. Všechny utržené peníze jim předáváme a oni z toho kupují materiál na další roušky,“ uzavírá místostarosta s tím, že do rouškomatu je vždy umístěno sto balíčků po dvou rouškách a zhruba za hodinu je zařízení prázdné.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.