sobota 15. srpna 2020 Hana

Aš letos plánuje odložit investice za 50 milionů korun

, aktualizováno 16. dubna 2020, 17:30

Město Aš chce kvůli koronavirové krizi přesunout investice v objemu 50 milionů korun na podzim nebo na příští rok. Jde například o rekonstrukce silnic nebo výstavbu bytů. Návrh budou schvalovat zastupitelé, řekl mluvčí ašské radnice Milan Vrbata.

"Naše město se chovalo rozpočtově odpovědně řadu let a vytvořilo si finanční rezervy. Radnice ani v této době nechce tyto rezervy čerpat, ale protože nyní nevíme, zda propad daňových příjmů bude v řádu měsíců či let, bude nutné některé investice pozdržet či přesunout na pozdější období," řekl Milan Vrbata.

Podle mluvčího má být na příští rok přesunuta rekonstrukce tří na sebe navazujících komunikací v ulicích Údolní, Republikánská a Na Stráni. Na podzim či na příští rok chce město odložit výstavbu bytů v Nedbalově ulici, stavbu 3D bludiště nad tenisovými kurty a stavbu parkoviště v Horních Pasekách.

Investice, které jsou podpořené dotacemi, chce město uskutečnit podle plánu, uvedl Vrbata. Jde o bytovou výstavbu v bývalé textilní průmyslovce a revitalizaci Parku Historie za radnicí. Uskuteční se také oprava komunikace v Krajkářské ulici a běžné jarní opravy dalších komunikací.

Aš s 13.000 obyvateli letos hospodaří se schodkovým rozpočtem, s příjmy 282 milionů a výdaji 398 milionů.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, koronavirus, správa, hospodářství, rozpočet,

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.