Počasí dnes9 °C, zítra8 °C
Úterý 16. dubna 2024  |  Svátek má Irena
Bez reklam

V Aši zůstanou už jen dvě kasina, herny ve městě končí, rozhodli zastupitelé

Z Aše na Chebsku zmizely i poslední herny, zůstávají už jen dvě kasina, která fungují v jiném režimu. Jde o důsledek městské vyhlášky, kterou zastupitelé schválili v roce 2022, ale jejíž dopad se projevil až postupně s končícími licencemi na herny. Novinářům to řekl mluvčí radnice Milan Vrbata. Na posledním jednání zastupitelstva sice jeden z provozovatelů heren žádal o výjimku z vyhlášky, zastupitelé ji ale neschválili.

"Herny skončily k 24. únoru. Provozovatelé se sice na poslední chvíli pokusili rozhodnutí zvrátit, ale zastupitelé výjimku neudělili. Podle vyhlášky tak je možné hazard provozovat jen na konkrétně stanovených pozemcích, jde o Selbskou ulici. Tam by teoreticky mohl nový podnik vzniknout," upřesnil Vrbata.

Vyhláška přijatá před dvěma lety stanovila zákaz provozování heren na celém území města s výjimkou Selbské ulice, která je na konci města směrem k hraničnímu přechodu. Tam nyní fungují dvě kasina. Jedno z nich by se mohlo přesunout z obchodu Travel Free do bývalých kasáren, provozovatelé ale hledají možnost dopravního napojení.

"Po období, kdy byly v Aši herny 'na každém rohu', například v roce 2015 zde bylo provozováno 15 heren, nastává období Aše bez hazardu. K útlumu tohoto druhu podnikání došlo v průběhu let jednak jaksi samovolně, k úplnému konci pak napomohla obecně závazná vyhláška z roku 2022, která zakázala provozování hazardních her na celém území města, s výjimkou lokality kolem ulice Selbské," doplnil mluvčí radnice.

Konec heren má ale i dopady do rozpočtu města. Loni přesahovaly příjmy z hazardu částku 100 milionů korun. Konec heren, ale také loni schválená vládní opatření, sníží městu příjmy o desítky milionů korun.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, správa, hry, hazard,

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

V Aši zůstanou už jen dvě kasina, herny ve městě končí, rozhodli zastupitelé  |  Společnost  |  Zprávy  |  Karlovarská Drbna - zprávy z Karlových Varů a Karlovarského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.