sobota 15. srpna 2020 Hana

Král Karel IV. přijede do Karlových Varů nejdříve koncem května

Krajské město odložilo slavnostní zahájení lázeňské sezony. Podobný krok zvažují i v dalších městech. Nikdo ale zatím nepředpokládá, že by se letošní sezona nezahájila. Mění se i termíny koncertů v kraji.

Zatím o jeden měsíc posunulo vedení Karlových Varů letošní slavnostní zahájení lázeňské sezony. Tradiční třídenní akce se měla v krajském města konat od 1. do 3. května. „Vzhledem k současné situaci rozhodla rada města o posunutí termínu zahájení lázeňské sezony na 29 až 31. května. Pevně věříme, že v tomto termínu již bude možné tuto akci uspořádat,“ sdělil mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál.

Rozhodnutí karlovarských radních sledujíc v Mariánských Lázních. Tady zatím o posunu termínu nerozhodli. „V současné době čekáme na rozhodnutí vlády ČR příští týden o případném prodloužení restriktivních opatření. S vedení Karlových Varů i Františkových Lázní jsme ve spojení, a pokud k odkladu zahájení sezóny dojde, budeme postup koordinovat tak, abychom se termínově nepotkali,“ sdělil starosta Mariánských Lázní Martin Kalina.

Na rozhodnutí vlády a aktuální informace ohledně současné situace čeká i pořadatel největších kulturních akcí na Karlovarsku Vladimír Suchan. Ten v současné době intenzivně jedná s muzikanty o možnosti překládání termínů koncertů. „Je to hodně složitá situace. Již jsme přeložili termíny koncertů, které se měli konat v nejbližších dnech v Lidovém domě a nyní řeším i amfiteátr Loket,“ popisuje situaci promotér.

Prvním letním koncertem v Lokti má být vystoupení kapel J.A.R. a Monkey Business a to 16. května. „Tady stále vyčkáváme, co se stane. Náhradní termín zatím není a tak musíme čekat. S ostatními kapelami hledáme volné termíny jak v létě, tak i na podzim,“ doplňuje Vladimír Suchan s tím, že všechny aktuální změny najdou hudební fanoušci na stránkách i facebooku agentury Vlny.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto MMKV

Štítky Karlovy Vary, kultura, Zahájení sezony, Mariánské Lázně, Loket, koncerty

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.