neděle 16. května 2021 Přemysl

Lázeňské lesy lákají dobrovolníky na brigádu v přírodě

Před výsadbou nových stromků se musí na pasekách napřed důkladně uklidit. Přesně na to se chtějí tentokrát zaměřit Lázeňské lesy Karlovy Vary, které zvou i veřejnost, aby se do akce zapojila. Při první podobné brigádě dobrovolníci vysázeli 1 200 stromků. Nyní půjde pouze o sběr klestu a bude to tedy i méně náročné.

První brigádu zde uspořádali začátkem dubna, kdy v okolí Linhartu a Vítkovy hory uklidili brigádníci 150 kubíků větví po těžbě a zasadili 1 100 smrčků a 100 dubů. Při sázení se ale musí dodržovat pěvně dané postupy a po několika hodinách se z toho pro nezkušeného člověka stane poměrně náročná aktivita.

„Tentokrát se zaměříme na úklid klestu, tedy větví, které zůstávají na pasekách po těžbě. Budeme na dvou místech, jedním bude blízké okolí Linhartu a tou druhou okolí Goethovy vyhlídky. Hned poté na místo nastoupí lesní dělníci a začnou se sázením stromků,“ uvedla projektová manažerka společnosti Lázeňské lesy Karlovy Vary Martina Nentvichová.

Akce se uskuteční v sobotu 24. dubna od 9 do 14 hodin. Na místě zájemci obdrží rukavice a potřebné náčiní. Pro brigádníky bude zajištěna voda a na místě si budou moci nad ohněm opéct i špekáček. Účast je třeba předem nahlásit na e-mailu lederer@llkv.cz (pro lokalitu Linhart) a svoboda@llkv.cz (pro Goethovu vyhlídku).

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Lázeňské lesy Karlovy Vary

Štítky brigáda, příroda, Lázeňské Lesy, sázení stromů, úklid

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.