čtvrtek 29. října 2020 Silvie

Zemřel ortoped a klubový lékař HC Energie Karlovy Vary Miroslav Švec

Dlouholetý lékař Karlovarské krajské nemocnice a primář ortopedie zemřel včera ve věku 56 let. Podle webu hokejového klubu lékař podlehl vážným zraněním, která utrpěl v květnu letošního roku.

„Ve věku 56 let nás v sobotu navždy opustil pan Miroslav Švec, skvělý člověk i odborník, primář ortopedie karlovarské nemocnice. Pro naši nemocnici je jeho odchod velkou ztrátou jak z odborného, tak především lidského hlediska,“ uvádí Karlovarská krajská nemocnice na svém facebookovém profilu.

Po promoci na LF Univerzity Karlovy v Plzni v roce 1989 Miroslav Švec nastoupil do ostrovské nemocnice a získal atestaci v oboru ortopedie. V roce 2001 zamířil do Karlových Varů, kde významnou měrou přispěl k rozvoji ortopedického oddělení a i díky němu je dnes předním pracovištěm v regionu.

„Většina z kolegů, i jeho pacientů, si ho budou navždy pamatovat jako vynikajícího lékaře i člověka, který si, vedle jeho letité vášně pro cyklistiku a triatlon, našel čas i na lékařskou práci pro karlovarské hokejisty a desítky sportovců z regionu vděčí právě jeho péči za záchranu své sportovní kariéry i zdraví. Pane doktore Šveci, budete nám moc chybět,“ dodává web KKN.

Úmrtím Miroslava Švece ztrácí krajská nemocnice Karlovy Vary a klub HC Energie Karlovy Vary skvělého odborníka, ale hlavně báječného člověka, kamaráda a velkého milovníka sportu.

„Miroslav Švec začal s karlovarským klubem spolupracovat od roku 2002, kdy zajišťoval lékařský dozor při zápasech dorostu a juniorů. Z pozice své lékařské profese se spolupráce rozšířila i na zajištění lékařské péče našich mladých hokejistů. V roce 2017 doplnil realizační tým A-mužstva. HC Energie Karlovy Vary touto cestou vyjadřuje hlubokou soustrast manželce, dětem a celé rodině,“ dodal web HC Energie.

Hodnocení článku je 82 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto hc energie

Štítky úmrtí, HC Energie Karlovy Vary. KKN

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Tomáš Tomáš

Byl to skvělý chlap a výborný ortoped. Čest jeho památce...

pondělí, 12. října 2020, 21:59

Ludmila Mládková

Upřímnou soustrast celé rodině.

pondělí, 12. října 2020, 20:03

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.