neděle 20. září 2020 Oleg

KV Arena přežila nejtvrdší opatření proti viru bez větších ztrát

KV Areně v Karlových Varech se podařilo úsporami ve výdajích přežít opatření proti koronaviru bez větších ztrát. Příjmy ze zrušených akcí ale asi nedožene. Celkový výsledek za rok ale může ještě ovlivnit vývoj epidemie a případná další omezující opatření, řekl ředitel KV Areny Roman Rokůsek.

Když začala na jaře platit přísná opatření proti šíření infekce, KV Arena se rozhodla, že celý provoz zimního stadionu i bazénu zakonzervuje. Díky tomu se podařilo ušetřit obrovské výdaje, které má KV Arena na energie a které dosahují asi 1,5 milionu korun měsíčně.

"My jsme měli covidové období v čase, kdy má KV Arena nejhorší příjmy, takže se nám podařilo úsporami na energiích vykompenzovat chybějící příjmy a ve výsledku jsme byli v podstatě na nule," uvedl Roman Rokůsek. Městská KV Arena také využila státních podpůrných programů na udržení zaměstnanců.

Výhodou bylo, že po zrušení ochranných opatření se do KV Areny lidé rychle vrátili. Například Bazén hned v první měsíci po opětovném otevření měl návštěvnost na úrovni 90 procent běžného období. Podobně i do hal se vrátily sportovní kluby, i když se musí přizpůsobit přísnějším hygienickým podmínkám.

Některé akce musela KV Arena odložit, například chystanou soutěž v e-sportech nebo koncert skupiny Kabát odložila na příští rok. Tradiční akce, jako je Mikuláš a další, KV Arena podle Rokůska zatím chystá, připravena je ale i na případná omezení, pokud budou nařízena.

Autoři | Foto facebook.com

Štítky ČR, kondice, správa, sporty, hospodářství, Karlovy Vary

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.