čtvrtek 22. října 2020 Sabina

Ovlivňují moderní technologie naše zdraví? Na to odpoví konference v krajské knihovně

Ovlivňuje moderní technika náš mozek a paměť? Jak řešit závislost na moderních technologiích a jak dítě dostatečně ochránit, když brouzdá po internetu? Na to všechno najdou zájemci odpověď na akci Den zdravého mozku a paměti, která se chystá už příští čtvrtek v prostorách Krajské knihovny v Karlových Varech.

Už ve čtvrtek se koná akce s názvem „Den zdravého mozku a paměti – vliv moderních technologií“, jak už název napovídá, půjde nejen o povídání o paměti, ale také o diskuzi ohledně bezpečnosti na internetu.

„Chcete-li se dozvědět, jak ovlivňují technologie náš mozek, paměť či zdraví, potřebujete-li zjistit, jak fungují ochranné počítačové programy, které monitorují a hlídají pohyb dětí na PC a internetu, dozvíte se to právě na této konferenci,“ uvedl ředitel knihovny Vratislav Emler.

Celá akce je pro odbornou i laickou veřejnost. Dopolední program je určen především pedagogům, výchovným poradcům nebo zaměstnancům z dětských domovů, úřadů nebo neziskových organizací. Odpolene bude patřit zejména rodičům a seniorům.  Hovořit se bude také o závislostech na mobilních telefonech nebo počítačích, kterým propadají především děti. Senioři naopak mohou využít lekce s trenérem paměti.

„Přednášející představí mimo jiné ochranné počítačové programy a další postupy, jimiž lze zabránit vzniku takových závislostí.  Akce je připravována s organizací Zlepši paměť, která se profesionálně věnuje tréninku paměti,“ zve na akci projektová manažerka Michaela Kožíšková.

Připraven je i doprovodný program, kde si budou moci zájemci nechat změřit výši svého IQ, představeny budou také přístroje na měření aktivity mozku jako je EEG a mnohé další. Bližší informace o programu naleznete na webových stránkách zlepsipamet.cz. Vstup je zdarma, je však nutné se předem přihlásit.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky konference, moderní technologie, Karlovy Vary, mozek, paměť, závislost

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.