sobota 15. srpna 2020 Hana

Obyvatelé Chodova si v referendu schválí nebo odmítnou stavbu obchodního centra

Starosta Chodova Patrik Pizinger (Místní) svolává na příští úterý mimořádné jednání zastupitelstva města, které má schválit starostův návrh na vypsání místního referenda. To se bude týkat stavby obchodní centra, které by mělo stát na louce pod bývalou restaurací Dukla.

„Obrátili se na nás totiž investoři, kteří již v roce 2017 oslovili město Chodov a nabídli nám tehdy možnost výstavby obchodního centra na prázdném pozemku mezi ulicemi Dvořákova, U Porcelánky a ČSO. Tedy na louce pod bývalou restaurací Dukla. Na základě tehdejší negativní reakce části obyvatel – především z této lokality – jsme nakonec od záměru upustili. Projekt je však na našem stole znovu a po důkladném zvážení považuji za nejlepší, aby o něm rozhodli všichni Chodováci,“ uvedl Patrik Pizinger na svém facebooku.

V případě schválení záměru stavby obchodního centra by se v Chodově jednalo o největší zábor zelené plochy v centru města za posledních dvacet let. Obchodní centrum navíc zasahujeme do urbanistické tváře města, kde vedle hlavní silnice vyroste případně zcela nová obchodní plocha, která se stane součástí Chodova. Obyvatelé města ji budou vídat další desítky let, proto starosta volá po referendu. Navíc upozorňuje na fakt, že se nejedná o rozhodnutí, které se za dva roky dá změnit.

„Za nejdůležitější aspekt považuji prostý fakt, že výstavba obchodního centra nebyla součástí předvolební debaty a nikdo z občanů se tak k tomu nemohl vyjádřit. Zatímco o výstavbě nové knihovny, nebo velké přestavbě školy v ulici Dukelských hrdinů jsme před volbami hovořili a Chodováci tak dobře věděli, co plánujeme, zde je situace úplně jiná,“ doplňuje starosta Chodova.

Prvním krokem k vypsání místního referenda je jeho schválení zastupitelstvem. Pokud bude schváleno, bude se konat společně s krajskými volbami v říjnu tohoto roku

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto facebook.com

Štítky refenrendum, obchodní centrum. Chodov, Karlovarský kraj, zastupitelstvo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.