čtvrtek 13. srpna 2020 Alena

Karlovy Vary nabídnou více adrenalinu

Krajské město nabídne obyvatelům i návštěvníkům několik novinek. Tou nejzajímavější bude zhruba tři sta metrů dlouhá zip-line dráha, která povede z Goethovy vyhlídky dolů do údolí. Provozovat ji bude soukromá firma ve spolupráci s karlovarskou příspěvkovou organizací Lázeňské lesy.

„Zip-line dráhu bychom rádi otevřeli během kulturního odpoledne, které je naplánováno na 1. srpna. Jednat by se mělo o nejdelší dráhu v západních Čechách a my si od jejího provozu slibujeme oživení a zvýšení návštěvnosti nedávno zrekonstruované Goethovy vyhlídky,“ uvedl Stanislav Dvořák, ředitel příspěvkové organizace Lázeňské lesy Karlovy Vary.

Vedle zip-line dráhy se vedení města pustí i do modernizace stávajícího skate parku, kde bude během následujícího měsíce vybudován pumptrack.

„Jeho vybudování nás vyjde na 1,2 milionu korun. Předpokládáme, že bude zprovozněn v září a postaven bude v zadní části současné bohatického skateparku,“ uvedla primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

Další novinka by se měla týkat i lanového centra na sv. Linhartu. Tady se uvažuje o rozšíření stávající nabídky o jakési lanové bludiště, které bude v souladu s přírodou.

„Naše představa je, vybudovat v korunách stromů skrýše, které budou důvěrnou kopii skrýší zvířat. Jednat by se mohlo například o doupě kuny, ptačí hnízda a podobně,“ uvedl hlavní instruktor Lanového centra sv. Linhart Jiří Netopilík.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto facebook.com

Štítky Goethova vyhlídka, zip line, novinka, pumptrack, skate park, Karlovy Vary

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.