pondělí 10. srpna 2020 Vavřinec

Stavbu sokolovské „Čtyřky“ podpoří stát padesáti miliony korun

Na místě bývalé čtvrté základní školy se v Sokolově staví domov pro seniory. Stavba byla zahájena v loňském roce a má rozpočet 150 milionů. Jedná se o největší investiční akci města. Dokončena má být v dubnu příštího roku.

„Největší investiční akce města Sokolov jde zatím podle plánu. Stavbaři pracují na posledním patře budovy, která by měla být dokončena 1. dubna příštího roku,“ uvedl mluvčí sokolovské radnice Vladimír Meluzín.

Projekt, který vyrůstá v místě bývalé čtvrté základní školy, se začal realizovat loni v srpnu. Dosud bylo prostavěno kolem 36 milionů korun. Celkové náklady na stavbu moderní budovy určené pro lidi v pokročilejším věku, kteří potřebují nepřetržitou péči, jsou zhruba 150 milionů korun. Sokolovu již byla na tuto investiční akci potvrzena dotace z Ministerstva práce a sociálních věcí ve výši 50 milionů korun.

„Vím, že bychom všichni byli rádi, kdyby taková zařízení v našich městech být nemusela. Znamenalo by to totiž, že se o naše babičky, dědečky, maminky a tatínky můžeme postarat sami a navíc tam, kde je jim nejlépe. Tedy doma. Bohužel, ne vždy je to možné a pak musíme udělat maximum možného, aby zařízení, kde se jim dostane 24 hodinové péče, byla moderní a pohodlná,“ uvedl Jan Picka, místostarosta Sokolova, který si v minulých dnech stavbu prohlédl. Stejnou šanci budou mít na konci června i sokolovští zastupitelé.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto mu sokolov

Štítky domov pro seniory, Čtyřka, Sokolov, investice, dotace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.