Počasí dnes7 °C, zítra4 °C
Neděle 26. března 2023  |  Svátek má Emanuel

Zvolený prezident Pavel přijede 15. a 16. února na návštěvu Karlovarského kraje

Zvolený prezident České republiky Petr Pavel přijede 15. a 16. února na návštěvu Karlovarského kraje. Termín návštěvy prezidenta, který tou dobou ještě nebude inaugurován, dnes potvrdil hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (KOA). Prezident Pavel po volbách uvedl, že by rád navštívil regiony, kde neměl takovou podporu jako jinde. Kromě Karlovarského kraje by se rád podíval i do Ústeckého a Moravskoslezského kraje.

"Program návštěvy se teprve připravuje, ale termín už máme. My chceme prezidenta seznámit například s připravovanou transformací regionu, ale nechceme zůstat jen na obecné rovině, ale jít hlouběji a seznámit ho i s okolnostmi, jako je vzdělanostní úroveň, sociální problémy, exekuce a další jevy, které z nás dělají strukturálně postižený region a také region, kde měl Pavel nižší podporu," řekl karlovarský hejtman.

V Karlovarském kraji zvítězil v prezidentských volbách ve druhém kole bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, kterému odevzdalo hlas 50,99 procenta voličů. Generál ve výslužbě Petr Pavel dostal 49,01 procenta. Volební účast byla 62,76 procenta. Z okresů vyhrál Pavel jen na Karlovarsku, Chebsko a Sokolovsko bylo více nakloněno Babišovi.

Podle informací ČTK by se Pavel rád sešel s občany i s představiteli Karlovarského kraje nebo starosty. Podle členky volebního týmu Pavla Lindy Jozwiak Kopecké Pavel při plánování cest do regionů žádal, aby jeho návštěva byla neformální a aby měl možnost se s lidmi bavit. Řekla to serveru Seznam zprávy.

Hodnocení článku je 36 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto redakce Drbny

Štítky ČR, správa, prezident, Pavel, Karlovarský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.