sobota 13. srpna 2022 Alena

Zemřel herec chebského divadla Tomáš Kolomazník, vytvořil desítky postav v 25 inscenacích

V pouhých 44 letech zemřel po dlouhé těžké nemoci herec chebského divadla Tomáš Kolomazník. V Chebu působil od roku 2010 a i poté, co musel stálé angažmá kvůli zdravotním problémům opustit, s divadlem dále spolupracoval. O úmrtí informovalo Západočeské divadlo v Chebu. Na chebském jevišti vytvořil desítky postav, od roku 2010 hrál celkem v 25 inscenacích a 2 scénických čteních.

Absolvent herectví na Pražské konzervatoři zahájil svou profesní dráhu ve Východočeském divadle v Pardubicích, kde si během let 1999 až 2005 zahrál mezi jinými Čapkova Loupežníka, Števu v Její pastorkyni Gabriely Preissové nebo d´Artagnana ve Třech mušketýrech podle Alexandra Dumase staršího.

V Chebu pak ztvárnil postavy nejrůznějších charakterů i žánrů. Například hrál Göringa v Goldflamově sarkastické komedii Doma u Hitlerů nebo Alexandra Veršinina ve Třech sestrách Antona Pavloviče Čechova. Brzy se stal předním členem souboru. Vrcholem jeho tvorby se stala titulní role v Rostandově Cyranovi z Bergeracu, za jehož ztvárnění získal tři roky po sobě diváckou cenu Zlatý Albrecht za nejpůsobivější herecký výkon sezony.

V roce 2015 musel z důvodu dlouhotrvajících zdravotních problémů soubor opustit. I jako host vytvořil několik rolí, mezi jinými krále Derama v Gozziho Králi jelenem, Pierra Garauda v komedii Jméno nebo Kleanta v Molièrově Tartuffovi. V této roli ho také diváci mohli vidět v říjnu tohoto roku na jevišti naposledy.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Michal Mráka

Štítky smuteční oznámení, úmrtí, zemřel herec, Tomáš Kolomazník

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.