sobota 21. května 2022 Monika

Filharmonici zahráli Vivaldiho ve Vřídelní kolonádě

V prostorách Vřídelní kolonády v Karlových Varech zahráli filharmonici slavné Čtvero ročních období Antonia Vivaldiho. Koncert byl součástí projektu Variace, který připravily Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary a Česká filharmonie a který má do lázeňského a festivalového města přinést mimořádné hudební a filmové zážitky i mimo dobu filmového festivalu.

Koncert Komorního orchestru České filharmonie a Karlovarského symfonického orchestru se sólistou Jiřím Vodičkou přilákal do prostorné haly Vřídelní kolonády asi 500 lidí. Další přicházeli postupně, aby si vyslechli přelomové barokního hudebního dílo na nezvyklém místě v podání špičkových hudebníků.

Protože prostor kolonády je veřejným prostorem, návštěvníci nemuseli nijak dokládat potvrzení o očkování nebo prodělání nemoci či absolvování testu. Jen měli mít na sobě respirátory. Vzhledem ke zpřísnění ochranných opatření, která mají začít platit od pondělí, jde zřejmě o jednu z posledních možností, jak navštívit kulturní představení pro neočkované nebo pro ty, kteří covid neprodělali.

Hudebních vrcholem prvního ročníku projektu Variace bude dnešní večerní koncert v městském divadle v Karlových Varech, kde Česká filharmonie zahraje vybrané skladby Antonína Dvořáka.

Filmovou část projektu zahájila u v pátek večer exkluzivní předpremiéra filmu Paola Sorrentina Boží ruka, kterou pořadatelé uváděli hned ve dvou sálech, v městském divadle a v kině Čas. Třetí promítání bude v kině Čas ještě dnes večer. Druhou exkluzivitou, kterou pořadatelé Variance přivezli do Karlových Varů, bude dnešní předpremiéra letošní štědrovečerní pohádky České televize Jak si nevzít princeznu.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Lubor Ferenc

Štítky ČR, hudba, film, festival, Karlovy Vary

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.