pátek 7. srpna 2020 Lada

Hudebníci zahrají v kostelích i pod okny nemocnice

Karlovarský symfonický orchestr bude mít o víkendu hodně napilno. Muzikanty čeká několik koncertů v rámci akce Noc kostelů a pokračovat bude i seriál vystoupení nazvaný „Novosvětská pod okny.“

„V rámci Noci kostelů vystoupí zítra jedna skupina hráčů KSO pod uměleckým vedením houslistky Tatiany Skalkové od 19 hodin v kostele Povýšení sv. Kříže v karlovarských Rybářích a od 20.30 hodin v kostele Nanebevstoupení Páně ve Staré Roli. Zazní Mozartovy skladby Malá noční hudba a Divertimento,“ říká Lev Havlíček, PR manažer Karlovarského symfonického orchestru s tím, že druhá skupina pod vedením koncertního mistra KSO Jakuba Sedláčka hraje od 20 hodin v Horním Slavkově, kde provede Vivaldiho Čtvero ročních období a Mozartovu Malou noční hudbu.

V sobotu 13. a v neděli 14. června pokračuje série vystoupení "Novosvětská pod okny" v rámci projektu Hraju za Vary.

„V sobotu zahrajeme Novosvětskou v Tašovicích ve Slovanské ulici, a orchestr tento koncert věnuje všem karlovarským hasičům. Začínáme v 19 hodin,“ pokračuje PR manažer.

A děkovat se bude i v neděli a to konkrétně dopoledne v 11 hodin. Hudebníci se přesunou přímo do areálu Karlovarské krajské nemocnice, kde pod okny zahrají a poděkují všem zdravotníkům.

„Oba koncerty řídí šéfdirigent Jan Kučera,“ dodal Lev Havlíček.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto KSO

Štítky hudba, koncert, Novosvětská pod okny, Karlovy Vary, Karlovarský symfonický orhcestr

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.