Počasí dnes25 °C, zítra27 °C
Čtvrtek 18. července 2024  |  Svátek má Drahomíra
Bez reklam

Paliva v Karlovarském kraji od minulého týdne zdražila, nejlevnější benzín koupíte na Sokolovsku

Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic Karlovarského kraje prodává v průměru za 38,10 Kč, před týdnem byl o 24 haléřů levnější. O 40 haléřů na litru zdražila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 36,91 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 92 haléřů na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 5,01 Kč na litru méně.

Nejlevnější benzin v kraji prodávají na Sokolovsku, kde litr v průměru stojí 37,65 Kč. Nejméně platí za naftu motoristé na Chebsku, litr tam prodávají průměrně za 36,61 Kč. Paliva jsou v kraji nejdražší na Karlovarsku, benzin mají u tamních čerpacích stanic v průměru za 38,41 Kč a naftu za 37,17 Kč. Průměrná cena benzinu Natural 95 v celé ČR je 38,32 Kč za litr, u nafty 36,99 Kč.

Nejlevnější benzin natankují řidiči v Ústeckém kraji, kde je litr v průměru za 37,80 Kč. Nafta je nejlevnější v Zlínském kraji, litr tam prodávají průměrně za 36,28 Kč. Naopak nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze, kde litr benzinu stojí průměrně 39,27 Kč. Nafta se tam tankuje za 38,57 Kč za litr.

V sousedním Německu se podle serveru benzinpreis-akuell.de prodává srovnatelný typ benzinu v přepočtu průměrně za 46,74 koruny. Za naftu řidiči zaplatí v přepočtu průměrně 42,72 koruny.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky cena paliva, paliva zdražila, pohonné hmoty

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Paliva v Karlovarském kraji od minulého týdne zdražila, nejlevnější benzín koupíte na Sokolovsku  |  Doprava  |  Zprávy  |  Karlovarská Drbna - zprávy z Karlových Varů a Karlovarského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.