Počasí dnes7 °C, zítra4 °C
Neděle 26. března 2023  |  Svátek má Emanuel

Karlovy Vary začnou připravovat studie parkovacích domů, nejdříve kolem centra

Studie parkovacích domů, které mají výrazně změnit možnosti parkování ve městě začne připravovat město Karlovy Vary. V první fázi by mělo jít o lokality u Galerie umění, v Polské ulici a v areálu bývalých Služeb Kattenbeck. O způsobu financování staveb stejně jako o budoucím provozování ale zatím město nerozhodlo, variant je více.

"Předpokládáme, že to bude 1000 a více parkovacích státní. V momentě, kdy budeme mít hotové studie, tak budeme řešit v rámci vedení města financování a předpoklad je i ten, že oslovíme i soukromého investora. Ta prvotní investice bude obrovská a je třeba říci, že v současné době na to město nemá," uvedl karlovarský radní Petr Bursík (ODS). Řádově by mělo jít o stovky milionů korun.

Parkovací domy mají řešit dlouhodobý nedostatek parkovacích míst hlavně v centru města. I vzhledem k tomu, že Karlovy Vary se předloni staly památkou zapsanou na seznamu UNESCO, chybějící parkování brání i rozvoji turistiky. Cílem má být, aby v okolí centra byl dostatek parkovacích míst s napojením na veřejnou dopravou do centra. Na parkoviště u Galerie umění se nyní vejde ani ne 50 aut a v souběžné Mariánskolázeňské ulici zaparkuje také jen pár desítek aut. Hlavně v době Mezinárodního filmového festivalu pak musí návštěvníci města parkovat i několik kilometrů od lázeňského centra, pokud vůbec parkovací místo najdou.

Podle primátorky Andrey Pfeffer Ferklové (ANO) bude třeba při hledání případného investora nebo provozovatele zohlednit i to, že některé parkovací domy budou určitě více výdělečné, jiné méně. Provozovatel by tak měl spravovat výdělečné i méně výhodné parkovací domy a nevybírat jen ty, na kterých bude rychle vydělávat. Parkovací domy by ale kromě okolí centra měly vzniknout i na některých sídlištích. I tam jsou možnosti parkování místních obyvatel omezené.

Hodnocení článku je 26 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Fénixův Řád Rozzlobení mladí muži a mladé ženy

Štítky parkovací dům, parkování, parkovací stání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.