sobota 4. července 2020 Prokop

Na řidiče v Karlových Varech budou dohlížet další radary

Po dohodě s městskou policií jsou nové radary umístěny v karlovarských ulicích Moskevská a Plzeňská. V lázeňském městě je tak nyní už třináct informativních radarů. Informace z nich pravidelně vyhodnocuje městská policie.

V Karlových Varech bylo doposud jedenáct informativních radarů, které měřily rychlost projíždějících vozidel. Ty novější už uměly nejen monitorovat rychlost projíždějících vozidel a upozornit jejich řidiče na překročení povolené rychlosti, ale i zobrazit registrační značku vozu.

„Nová zařízení jsou umístěná v ulicích Moskevská a Plzeňská, a to na základě doporučení Městské policie Karlovy Vary. Obměnou prošel také měřič na frekventované Lidické ulici. Na žádost obyvatel čtvrti Olšová Vrata byl jeden radar staršího typu nainstalován do ulice Revoluční,“ uvedla mluvčí Magistrátu Karlovy Vary Helena Kyselá.

Podobně jako jedenáct stávajících zařízení plní i nové radary zejména preventivní roli. Záznamy pořízené měřičem pak slouží k vyhodnocování situace a provozu na komunikaci. „Denní i měsíční statistiky z nových radarů budou stejně jako údaje ze stávajících měřičů nového typu dostupné na webu Městské policie Karlovy Vary,“ dodala mluvčí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto MP KV

Štítky doprava, radar, rychlost, městská policie, Karlovy Vary

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.