Počasí dnes15 °C, zítra20 °C
Úterý 6. června 2023  |  Svátek má Norbert

Zrekonstruovaný most u Nového Sedla se otevře do konce listopadu

Kraj nechal zmodernizovat most u Nového Sedla, který nebyl v dobrém technickém stavu. Most se nachází na silnici II/209, která jednak propojuje území Chodovska s dálnicí D6 a v budoucnu bude sloužit k propojení dopravy od Karlových Varů ke zkušebnímu centru BMW budovanému na Podkrušnohorské výsypce.

„Museli jsme zajistit kromě jiného i bezpečnost provozu na železniční trati ve směru Karlovy Vary – Cheb, protože části stavebního materiálu z chátrajícího mostu opadávaly do kolejiště,“ vysvětluje náměstek hejtmana Karlovarského kraje Martin Hurajčík (ANO).

Stavba nového mostu probíhala od listopadu loňského roku. První auta po novém mostě projedou do konce tohoto měsíce. Na rekonstrukci mostu kraj získal dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 92, 9 milionu korun včetně DPH. Původní třípolový most stavebníci zdemolovali. Na jeho místě vybudovali nový jednopolový šikmý most postavený na dvojici masivních monolitických železobetonových opěr. Nosnou konstrukci mostu tvoří jedno prosté pole uložené na hrncových ložiscích. Most je osazen novým záchytným bezpečnostním zařízením.                    

„Nový moderní most má rozpětí nad železniční tratí cca 30 metrů. Určitě si oddychnou řidiči z Chodova a celé oblasti, protože nebudou muset dál jezdit objížďkou přes Loučky a další obce, kudy jezdila i nákladní doprava. Navíc skončí výluky na železniční trati mezi Chodovem a Sokolovem,“ dodal náměstek hejtmana.

Na otevření mostu se řidiči velmi těší. "Rok je opravdu dlouhá doba. Jezdím téměř denně po objížďce přes Loučky a už se nemohu dočkat, až pojedu zase normálně po mostě," přiznal jeden z řidičů Jiří Adamec.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto kr-karlovarsky

Štítky rekonstrukce, nový most, Nové Sedlo, dotace, SFDI, BMW, Karlovy Vary, železnice, Martin Hurajčík, ANO 2011, Státní fond dopravní infrastruktury, Karlovarský kraj, Cheb, Jiří Adamec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.