čtvrtek 13. srpna 2020 Alena

Nové autobusy nabídnou cestujícím větší pohodlí a prostor uvnitř vozu

Karlovarský dopravní podnik pokračuje v obnově vozového parku. Opět využívá dotační možnosti státu i Evropské unie, z jejichž peněz je hrazeno 85 % celkových nákladů. Do ulic lázeňského města vyjede pět nových vozů.

„Přinášíme našim cestujícím vozy, které splňují nejpřísnější bezpečností kritéria - emisní normu Euro 6, větší komfort při cestování a v neposlední řadě nový design interiéru. Nezapomínáme ani na maminky s kočárky či handicapované občany na invalidním vozíku, protože nové vozy mají i pro tyto kategorie cestujících více prostoru," říká Tomáš Trtek (ANO), náměstek primátorky, do jehož gesce dopravní podnik spadá.

Dopravní podnik Karlovy Vary získal pět nových vozů, které může ihned zařadit do provozu. Celková pořizovací cena vozidel typů Iveco Urbanway 12 a Iveco Crossway low entry 12 m činí 31.663.251,-Kč, z čehož je  dotace z prostředků EU a státního rozpočtu ve výši 85 %, tj. 26.913.763, -Kč. Spoluúčast dopravního podniku činí tedy 15 %, tj. 4.749.488, -Kč.

„Nové vozy přinesou cestujícím několik příjemných technických řešení, které usnadní cestování. Patří sem, pohodli při nástupu díky nízkopodlažnímu vstupu, společně s dalším snížením nástupní plochy v zastávce a dveřím otevíraným dovnitř,“ uvádí Lukáš Siřínek, místopředseda představenstva DPKV s tím, že uvnitř vozu cestující ocení obrazovku s grafikou zastávek, klimatizaci, nebo například porty USB. Vozidla jsou rovněž vybavena kamerovým systémem a automatickým sčítáním cestujících.

Dopravní podnik Karlovy Vary, a.s. provozuje 58 vozů pro zajištění městské hromadné dopravy ve městě. Již od loňského roku je 100 % vozidel v městské hromadné dopravě nízkopodlažních. Průměrné stáří vozidel je nově 5,52 let. Tímto omlazením karlovarská MHD patří mezi první tři dopravní podniky v České republice s nejmladším vozovým parkem. Počet autobusů na pohon CNG (stlačený zemní plyn) je 42.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto dpkv

Štítky doprava, DPKV, dotace, modernizace, CNG, Karlovy Vary

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.