sobota 15. srpna 2020 Hana

Povolení k vjezdu do lázeňského území nově koupíte i přes mobil

Karlovarský dopravní podnik opět zdokonalil aplikaci MojeDPKV, se kterou se účastní soutěže Náš evropský projekt. Nově lze získat jednodenní povolení k vjezdu do lázeňského území pomocí mobilního telefonu a je jedno, zda vlastníte a používáte systém Android nebo App Store pro iPhone.

Aplikace „MojeDPKV“ vyvinutá a provozovaná Dopravním podnikem Karlovy Vary nabízí od 1. června novou službu – možnost získat jednodenní povolení k vjezdu do lázeňského území přímo v mobilu. Povolení lze získat i na libovolný budoucí den. Pro platnost povolení je potřeba zadat správnou registrační značku vozidla, na které se povolení vztahuje.

„Tato funkcionalita doplňuje už dříve představené služby – možnost zakoupit jízdenku na MHD s výraznou slevou nebo možnost zaplatit parkovné. K dispozici je také dopravní portál nabízející souhrnné informace o veřejné dopravě ve městě,“ vysvětluje mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál.  

Aplikace je volně dostupná v Google Play pro Android i v App Store pro iPhone. Pro placení v tuto chvíli využívá platební aplikaci Masterpass by Mastercard, v blízké budoucnosti umožní platbu i bez této aplikace, přímo platební kartou.

Zmiňovaný dopravní portál Dopravního podniku Karlovy Vary se uchází o hlasy veřejnosti v soutěži „Náš evropský projekt“.  Soutěž vyhlásilo Zastoupení Evropské komise v České republice. Určena je obcím a městům a jejich projektům financovaným z evropských fondů.

„Dopravní podnik Karlovy Vary je velmi aktivní na poli zavádění nejrůznějších smart řešení a technologií. Dopravní portál je jedním z nich a je příkladem smysluplného využití evropských dotací. Uživatelé, ať už jsou to obyvatelé města nebo návštěvníci, mají díky němu k dispozici kompletní informace z dopravy v Karlových Varech, od interaktivních jízdních řádů až po uzavírky na komunikacích,“ konstatuje náměstek primátorky města Karlovy Vary Tomáš Trtek.

Projekt dopravniportal.dpkv.cz na webu a také v mobilních aplikacích spustil Dopravní podnik Karlovy Vary na začátku letošního roku. Vedle možnosti sledovat aktuální polohu autobusů nebo vyhledávat spojení v interaktivních jízdních řádech, nabízí také on-line informace o zpoždění linek, hustotě dopravy, uzavírkách nebo dopravních nehodách ve městě. Nechybí ani grafické znázornění lokalit, do kterých je možný vjezd pouze na základě povolení, přehled parkovacích míst spravovaných dopravním podnikem, včetně provozní doby, tarifů a aktuální obsazenosti.

„Náklady na dopravní portál činily 6 052 654 Kč bez DPH, přičemž dotace pokryla 85 % vynaložených prostředků. Dopravní podnik Karlovy Vary tedy uhradil 907 898 korun. Náš portál není jen praktickým pomocníkem pro uživatele z řad cestujících nebo motoristů, ale je také přínosným pracovním nástrojem pro dispečery. Vybrané informace můžeme zpřístupnit složkám IZS, krizovým štábům a podobně,“ upřesňuje Lukáš Siřínek, pověřený řízením Dopravního podniku Karlovy Vary.

Hlasování veřejnosti v soutěži „Náš evropský projekt“  probíhá do zítřejší půlnoci.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto mpkv

Štítky novinka, aplikace, MOJEDPKV, povolení k vjezdu, lázeňské území, Karlovy Vary

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.