Počasí dnes15 °C, zítra17 °C
Sobota 18. května 2024  |  Svátek má Nataša
Bez reklam

Kolem obchodního domu Ural chodili místní obloukem, okolí tam teď střeží bezpečnostní agentura

Nepořádek a bezdomovci. To byly hlavní důvody, proč obyvatelé Sokolova raději obloukem míjeli obchodní dům Ural v centru města. Nedobrou situaci se rozhodlo město řešit přímo se spoluvlastníky objektu, kteří sami uznali, že situace není dobrá. Od dubna tam proto místo střeží bezpečnostní agentura.

„Stavebně technické zázemí a také nabídka některých služeb bohužel přitahují bezdomovce, kteří znečišťují jak okolí, tak i interiéry obchodního centra,“ podotkl starosta Sokolova Petr Kubis (ANO). Právě opilí bezdomovci a nepořádek pak podle něj způsobují to, že se řada lidí Uralu raději vyhýbá.

Že situace není dobrá, uznali na schůzce i zástupci spolumajitelů budovy. Souhlasili s tím, že od dubna zajistí bezpečnostní agenturu, která bude objekt i okolí střežit. Město pomůže tím, že v místě zvýší počet hlídek městské policie i Asistentů prevence kriminality. Zároveň poskytne pracovníkům ostrahy takzvané nouzové tlačítko, kterým mohou, v případě potřeby, okamžitě přivolat na pomoc strážníky. V jednání je i instalace venkovních bezpečnostních kamer, které by byly přímo propojeny s operačním střediskem městské policie.

„Jsem velice rád, že nám spoluvlastníci objektu vyšli vstříc i tím, že přislíbili opravit poškozenou dlažbu a zároveň vyčistit chodníky i sokly budovy od nevzhledných a zapáchajících skvrn,“ dodal místostarosta Jan Picka (nez.), podle něhož je důležité, aby střed města působil reprezentativně. Radnice také nabídla zapůjčení venkovních květináčů, které by mohly přispět k dalšímu zkrášlení a oživení místa.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Michal Švarc, Město Sokolov

Štítky OD Ural, obchodní dům, nepořádek, bezdomovci, bezpečnost ve městě, Sokolov, bezpečnostní agentura

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Kolem obchodního domu Ural chodili místní obloukem, okolí tam teď střeží bezpečnostní agentura  |  Zprávy  |  Karlovarská Drbna - zprávy z Karlových Varů a Karlovarského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.