Počasí dnes2 °C, zítra4 °C
Sobota 9. prosince 2023  |  Svátek má Vratislav
Bez reklam

Za odvoz velkého odpadu a černých skládek dají Karlovy Vary přes tři miliony

Karlovy Vary dávají ročně přes tři miliony korun za odvoz velkoobjemového odpadu a likvidaci černých skládek. I když město stále rozšiřuje počet odpadových nádob, podle náměstka primátorky Tomáše Trtka (ANO) se situace příliš nelepší. Upozornit na problém, který si obyvatelé způsobují z větší částí sami, má upozornit i propagační kampaň města, řekl včera novinářům.

„Jsou to bohužel dvě standardní položky rozpočtu, a to myslím hlavně u té druhé, což je úklid černých skládek. Nejraději bychom byli, abychom tyto peníze nemuseli vynakládat a uklízet po někom cizí odpady. Jedná se o pravidelné rozmístění kontejnerů, které slouží k likvidaci velkých kusů odpadu, například nábytku a dalších věcí z bytů a domů. A druhá věc je úklid černých skládek, a to jak v okolí města, například v lázeňských lesích, ale i kolem nádob na odpady," popsal Trtek.

Přitom oba dva typy černých skládek vznikají podle vedení města zcela zbytečně. U hromad odpadu u odpadových nádob jde často o to, že si majitelé popelnic objednají malé nádoby nebo malý počet svozů. Černé skládky v lesích zase vznikají přesto, že město má sběrné dvory, kam je možné bezplatně takový odpad vyvézt. Jenže to mohou jen obyvatelé s trvalým bydlištěm ve městě a po prokázání totožnosti. Mnohdy se tak stává, že třeba odpad z rekonstrukcí bytů nebo domů končí na černých skládkách, protože firma, která práce provádí, nesplní svoji povinnost odpad zlikvidovat.

Na začátku podzimu město upozornilo na problém obyvatele billboardovou kampaní, která ukazovala některé z nejhorších míst, kde se odpad hromadí. Následovala pak naopak děkovná kampaň za místa, kde se lidé o okolí odpadových nádob starají.

Nápadů, jak zlepšit neutěšený stav kolem nádob je více, například vybudování ohrady kolem odpadových hnízd. Ale ani ve vedení města nepanuje shoda na tom, jestli by to bylo účinné, nebo by se nepořádek jen skryl za zídkou. Podle Trtka je to z velké části věcí obyvatel v okolí, jak bude nakonec vypadat veřejný prostor, ve kterém žijí.

Ohodnoť článek

Štítky ČR, správa, odpady, Karlovy Vary, AUDIO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Za odvoz velkého odpadu a černých skládek dají Karlovy Vary přes tři miliony  |  Zprávy  |  Karlovarská Drbna - zprávy z Karlových Varů a Karlovarského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.