Počasí dnes17 °C, zítra18 °C
Neděle 24. září 2023  |  Svátek má Jaromír
Bez reklam

Nebezpečné serpentiny u Bečova nad Teplou se v příštím roce narovnají

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v příštím roce upraví nebezpečné serpentiny u Bečova nad Teplou na Karlovarsku. Částečné narovnání silnice spojující Karlovy Vary s Plzní by mělo zvýšit bezpečnost a snížit počet nehod, které se zde často stávají. Jedna z největších investic ŘSD v kraji v příštím roce byla měla stát zhruba 140 milionů korun, informoval vedoucí provozního úseku karlovarské pobočky ŘSD Jiří Baloun.

Práce na silnici I/20 by měly začít na jaře a potrvají celou stavební sezonu. Týkat se budou úseku dlouhého 800 metrů. „Serpentiny se budou narovnávat, to znamená, že oblouky, které jsou v současnosti nevyhovující, se narovnají tím, že půjdeme do zářezu, a někde se budou dělat násypy tak, aby pak byla jízda komfortnější a bezpečnější," řekl Baloun.

Serpentiny nad Bečovem jsou místem, kde se často stávají dopravní nehody. Silnice ve směru na Plzeň prudce stoupá a v zatáčkách se táhne po obvodu kopce. Zatáčky jsou velmi ostré a hlavně při dešti, sněžení nebo náledí se často stává, že auta havarují. Obvykle to pak na dlouhé hodiny zastaví dopravu na jedné ze dvou hlavních tras mezi Karlovarským a Plzeňským krajem.

Řidiče čeká v příštím roce u Bečova dopravní omezení. Úsek by měl být na čas zcela uzavřený. Objízdné trasy si stanoví až zhotovitel stavby, kterého ŘSD vybere na podzim. Místo budou moci osobní auta objet zřejmě přes Chodov, pro kamiony bude náhradní trasa delší, a to přes Bochov.

Na investici se bude podílet také město Bečov. Zaplatí stavbu parkoviště na výjezdu z města a chodníky podél silnice. Sloužit by měly hlavně pro návštěvníky města a bečovského zámku.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, silnice, stavby, Bečov nad Teplou

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Nebezpečné serpentiny u Bečova nad Teplou se v příštím roce narovnají  |  Zprávy  |  Karlovarská Drbna - zprávy z Karlových Varů a Karlovarského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.