Už několikrát si vyžádala výjezd hasičů převrácená a zaklíněná loď pod přírodním jezem u Stráže nad Ohří. Po prvním oznámení, kdy hasiči na místě zjistili, že loď je ve vodě již několik dní, posádka je v pořádku v bezpečí již doma, majitel lodě o situaci ví a není možné kvůli silnému proudu loď bezpečně z jezu vyprostit, vyjížděli na místo hasiči ještě dvakrát.
I v následujících dnech přijali hasiči na tísňovou linku oznámení od dalších projíždějících vodáků zprávu o potopené lodi. „I když bylo velmi pravděpodobné, že se vždy jedná o stejnou událost, žádní záchranáři si nemohou dovolit podcenit přijatou informaci a především nemohou po telefonu zcela vyloučit, že by se mohlo jednat o jinou událost. Při posledním oznámení byl proud v řece slabší než v předchozích dnech, hasičům se tak podařilo loď z vody vytáhnout a předat majiteli,“ informoval mluvčí hasičů Martin Kasal.
O víkendu hasiči znovu vyjížděli ke Stáži nad Ohří, kde měli hlášenou záchranu z vody. Opět se zde převrátila loď s vodáky a podle oznámení na tísňovou linku se vodáci nemohli sami dostat z vody na břeh. V době příjezdu hasičů na místo již byli vodáci venku z vody, hasiči tak provedli kontrolu všech na místě, další zásah naštěstí nebyl zapotřebí.
Někteří lidé se na sociálních sítích podivovali nad tím, proč nebyla z větší části potopená a uvízlá loď nějak viditelně označena. „Označení nebylo nutné, při příjmu oznámení na tísňové lince bylo vždy celkem jasné, že se jedná o stejnou událost. Jde o to, že při přijetí takového oznámení prostě tísňová linka a následně operační středisko nikdy nepodcení, byť jen minimální pravděpodobnost, že by někdo mohl potřebovat pomoc. Ze zkušenosti je za nás lepší několikrát jet třeba i z pohledu ostatních zbytečně, než jednou nepřijet vůbec a zrovna to bude zapotřebí,“ doplnil mluvčí hasičů.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.