sobota 6. března 2021 Miroslav

Muž zaútočil na bezdomovce, nejprve jim nadával, pak vzal do rukou motorovou pilu

Osmadvacetiletý muž si v Mariánských Lázních vyhlédl dům, kde se zdržují bezdomovci. Zde nejprve nadával šedesátileté ženě, poté od slov přešel k činům. Napadené se chtěl zastat další muž, který se v objektu zdržoval. I ten ale schytal několik ran pěstí. Když pak chtěli z místnosti odejít, vzal útočník do rukou motorovou pilu.

Chebští kriminalisté mají na stole případ agresivního muže z Mariánských Lázní. Ten už si vyslechl obvinění z krádeže, nebezpečného vyhrožování a omezování osobní svobody. Důvod? Během odpoledne zašel do objektu, kde se zdržují bezdomovci a začal nadávat jedné z žen.

„Po chvíli jí měl fyzicky napadnout. Ženy se měl zastat přítomný devětačtyřicetiletý muž, kterého měl obviněný okamžitě také fyzicky napadnout. Několikrát ho měl udeřit do oblasti hlavy a ve svém útoku měl pokračovat i poté, co muž upadl na zem,“ přibližuje případ policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Krátce poté měl z místnosti sebrat odloženou motorovou pilou a s ní oběma vyhrožovat a bránit, aby z místnosti odešli. Po chvíli svého jednání nechal a odešel. Pilu si odnesl s sebou.

„Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby. Nyní mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na osm let,“ dodal mluvčí.

V Mariánských Lázních nejde o první podobný útok. Loni v létě napadl sedmatřicetiletý muž obsluhu rychlého občerstvení, o pár minut později v jiné části města bezdůvodně zaútočil na procházející pár. O šest let staršímu muži zasadil pěstmi několik ran, pak si došel do garáže pro motorovou pilu. Oběť naštěstí stihla před jeho výpady vždy uskočit, a tak agresor své snahy vzdal a odešel pilu opět uklidit. To už byli na místě policisté, kteří už dokázali jeho dalším výlevům vzteku zabránit.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto PČR

Štítky krimi, Mariánské Lázně, napadení, policie, bezdomovci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.