sobota 4. července 2020 Prokop

Šatny a zázemí zimního stadionu v Sokolově čeká druhá etapa modernizace

Město investuje do oprav další tři a půl milionu korun. Šatny budou odvětrávané a nově budou instalovány rozvody tepla, studené a teplé vody a elektro rozvody jak silno tak i slaboproudu. Měnit se budou i stavební dispozice některých šaten.

Většina šaten na zimním stadionu v Sokolově prošla rozsáhlou rekonstrukcí v loňském roce. Ve druhé etapě se počítá s úpravou několika zbývajících šaten v objektu. „Město by stavbu rádo realizovalo od 30. dubna do 3. srpna. O zakázku usilovaly čtyři firmy, ale nejnižší nabídku podala společnost Zistav, která prováděla i první etapu rekonstrukce,“ uvedl mluvčí sokolovské radnice Vladimír Meluzín.

Druhá etapa počítá s úpravy dispozic šaten pro jednotlivé věkové skupiny hráčů, doplnění hygienického vybavení, opravy konstrukcí, povrchů a podlah. Dále budou provedeny úpravy instalací, doplnění vzduchotechnického zařízení, elektrické požární signalizace, slaboproudých rozvodů.

„Při bouracích pracích se demontují dveřní křídla, sanitární vybavení, svítidla. Vybourají se zárubně, nové dveřní otvory, podlahové vrstvy v určeném rozsahu, příčky, obklady, prostupy pro vzduchotechnické potrubí. Budou odstraněny všechny nepotřebné rozvody instalací,“ doplňuje mluvčí.

Nově bude postavena část vnitřních příček, část zůstane zachována. „Prostory šaten budou nuceně větrány.  Na fasádě objektu šaten zimního stadionu bude osazena vzduchotechnická jednotka. Stavební práce by neměly nijak zásadně narušit provoz zimního stadionu,“ dodal Vladimír Meluzín.

V první etapě město Sokolov utratilo za rekonstrukci 16,6 milionu korun. Celkovou obnovou prošly šatny v prvním a druhém podlaží zimního stadionu HC Baník Sokolov, který byl postaven v roce 1961. Dosavadní stav šaten i celkové zázemí hokejistů bylo ve značně nevyhovujícím stavu. Modernizované prostory začaly po rekonstrukci poskytovat ideální podmínky pro malé i velké sportovce. Celá investiční akce byla hrazena z městského rozpočtu.  Hokejisté A mužstva Baníku Sokolov postoupili vloni do první hokejové ligy.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto mu sokolov

Štítky hokej, Sokolov, Baník Sokolov, rekonstrukce, šatny

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.