sobota 2. července 2022 Patricie

Mnoho let uzavřená Goethova lávka bude opět sloužit chodcům

Město Karlovy Vary připravuje výběrové řízení na dodavatele nové Goethovy lávky, která leží těsně vedle rekonstruovaných Císařských Lázní. Podle náměstka karlovarské primátorky Petra Bursík (ODS) je oprava a otevření lávky součástí dohody města a kraje, který budovu lázní rekonstruuje.

„Předpokládané náklady na kompletní demontáž současného přemostění řeky Teplé, které je mnoho let v havarijním stavu a nahrazení novým, jsou 3,8 milionu korun bez DPH,“ uvedl Petr Bursík.

Projekt na rekonstrukci této lávky, která spojuje Mariánskolázeňskou ulici s Goethovou stezkou, má vedení karlovarské radnice připraven již několik let. Vzhledem k velmi neutěšenému technickému stavu mostů a lávek ve městě, nedostatku finančních prostředků a také nefunkčnosti Císařských lázní nepřikládalo tomuto projektu velkou prioritu.

„V momentě, kdy se ale Císařské lázně začaly opravovat, bylo jasné, že Goethovu lávku je třeba řešit,“ pokračuje dále náměstek primátorky.

Ten odhaduje dobu prací na výměně lávky, která pochází z roku 1895, na zhruba 23 týdnů od předání staveniště vítězné firmě. „Vzhledem k tomu, že se jedná o litinovou konstrukci, tak bylo ideální, kdyby ji dodavatelská firma demontovala, naložila na nákladní vůz a odvezla a úplně stejným způsobem přivezla novou lávku, kterou by je ukotvila,“ dodal Petr Bursík s tím, že lávka by měla být replikou původního přemostění.

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky rekonstrukce, Goethova lávka, Karlovy Vary

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.