Mladík odmítal zaplatit pokutu, proto dostal na auto svých rodičů botičku

Autoři | Foto Se svolením MP Rotava | Zdroj S využitím tiskové zprávy MP Rotava

Byl začátek června, když se čtyřiadvacetiletý řidič z Oloví v autě rodičů prohnal Rotavou rychlostí přes 70 kilometrů v hodině. Kromě čtyř bodů dostal také pokutu 2500 korun, kterou nezaplatil.

Když rotavští strážníci před pár dny řešili jeho odstavený vrak, dluh mu připomněli. „Slíbil, že vrak odklidí a nedoplatek uhradí co nejdříve. Ani jedno se však nestalo,“ sdělili strážníci.

V sobotu 13. září na sebe řidič znovu upozornil, když ve večerních hodinách v Rotavě porušil zákaz vjezdu. Městská policie mu dluh připomněla odstavením a zajištěním auta takzvanou botičkou. Ta zůstane na voze, dokud nebude dlužná částka uhrazená. „Tímto opatřením nechtějí strážníci nikoho šikanovat, ale chtějí ukázat, že uložením pokuty povinnosti řidičů nekončí,“ dodali zástupci městské policie.

Hodnocení článku

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky pokuta, botička, městská policie, Rotava

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.