Krajští radní už nebudou vykonávat dvě uvolněné funkce najednou

Autoři | Foto Denisa Albaniová

V radě Karlovarského kraje, která byla zvolena na konci minulého roku sedí i čtyři starostové obcí a měst. Dva z nich vykonávali funkci krajského radního již v minulém volebním období a tomu přizpůsobili i svojí pozici na svém městském úřadě. Noví dva radní slíbili, že to v průběhu začátku letošního roku učiní také.

„Únorové zastupitelstvo města ze mě udělalo neuvolněného starostu. Znamená to, že od března nebudu placen za výkon starosty v plné výši. Nepovažuji totiž za správné, abych bral dva plné platy, jeden jako starosta Chodova a druhý jako krajský radní, kterým jsem se stal v prosinci loňského roku,“ sdělil Patrik Pizinger (Místní), starosta Chodova a radní Karlovarského kraje.

Podle jeho dalších slov bude ale i nadále působit na radnici a pracovat pro své město.  „Bude to pro mě osobně nesmírně náročné a časově vyčerpávající, ale jsem pevně přesvědčen, že tým na chodovské radnici, v čele s panem místostarostou a paní tajemnicí, je natolik funkční a výkonný, že jim mohu bez starostí svěřit část svých povinností. V následujících týdnech a měsících uvidíme, jak tento souběh funkcí bude fungovat,“ dodal starosta Chdova a radní kraje.

Vedle Patrika Pizingera vykonávají funkci radního a starosty obce nebo města je ještě Jan Bureš (ODS), Dalibor Blažek (Místní) a Vít Hromádko (SNK1).  Oba prvně jmenovaní, tedy Jan Bureš a Dalibor Blažek jsou ve svých městech, konkrétně v Ostrově a Aši, starosty neuvolněnými, neboť se stejně jako Patrik Pizinger domnívají, že by neměli brát dva plnohodnotné platy při souběhu funkcí. Posledním a v této chvíli jediným radní a starostou pobírajícím dva plnohodnotné platy je Vít Hromádko, který chce ale situaci řešit podobně jako jeho kolegové.

„Záležitost výkonu dvou uvolněných funkcí budu řešit na Zastupitelstvu obce Hájek v polovině března, kde budu navrhovat změnu mého statusu z uvolněného na neuvolněného starostu obce Hájek. Samotné rozhodnutí je věcí zastupitelstva obce. Nadále budu vykonávat funkce uvolněného radního Karlovarského kraje a neuvolněného starosty obce Hájek,“ uvedl na náš dotaz Vít Hromádko.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky starostové, radní, Karlovarský kraj, funkce, plat, mzda, peníze, Patrik Pizinger, Chodov, Jan Bureš, Dalibor Blažek, Hájek, ODS

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.