čtvrtek 29. října 2020 Silvie

Sportovní lékař bude pravděpodobně ordinovat v Mariánských Lázních

Absenci odborného lékaře pro sportovce se v Karlovarském kraji podařilo vcelku rychle vyřešit. Vedení kraje vypsalo náborový příspěvek ve výši maximálně 400 000 korun, který pravděpodobně jednoho z lékařů oslovil.

„Zájemce sice ještě nemá atestaci, ale jakýsi odborný dohled mu poskytne doktor Ivan Kundrát, který ordinaci sportovního lékařství provozoval v Karlových Varech a v polovině letošního roku skončil,“ vysvětluje krajský radní pro zdravotnictví Jan Bureš (ODS).

Nový lékař se tedy postupně připraví na atestaci pod dohledem bývalého sportovního lékaře a poté už bude praxi vykonávat samostatně.

„V současné době diskutujeme o úvazku, tady o počtu hodin, kdy bude sportovní lékař v Mariánských Lázních ordinovat,“ doplnil krajský radní s tím, že podle výše úvazku bude vyplacena i výše slíbeného náborového příspěvky.  Další podmínkou je otevření ordinace na dobu minimálně tří let.

Sportovní prohlídky jsou nutností pro většinu aktivních sportovců a to jak dětí, tak i dospělých.  Sportovci ji musí absolvovat minimálně jednou za rok. Po uzavření ordinace doktora Ivana Kundráta letos v létě, museli všichni sportovci z Karlovarského kraje absolvovat sportovní prohlídku v Plzni, Rokycanech, Praze nebo Ústí nad Labem.  

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto facebook.com

Štítky problém, sportovní lékař, Karlovarský kraj, náborový příspěvek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.