pátek 7. srpna 2020 Lada

Volejbalisty Karlovarska posílí univerzál ze Švédska

Vedení Volejbalového klubu ČEZ Karlovarsko odhalilo poslední letní posilu. Z turecké ligy zamířil na západ Čech švédský univerzál Fredric Gustavsson. Ten za posledních pět sezon působil v šesti zemích včetně Japonska.

„Jsem natěšený na sezonu v české lize, věřím ve vysokou kvalitu soutěže, v podporu našich fanoušků a samozřejmě i v dobré výsledky," vyprávěl devětadvacetiletý světoběžník Fredric Gustavsson.

Ten odcházel ze švédské ligy jako dvojnásobný mistr a trojnásobný vítěz národního poháru. Za posledních pět sezon vystřídal kluby v šesti zemích včetně Japonska. Předloni patřil mezi nejvíce bodující hráče Poháru CEV a dovedl belgický Aalst až do čtvrtfinále.

"Mně se na něm líbí, že je pravák, má dynamickou ruku, už prošel mnoha kluby v Evropě, takže to pro něho nebude první zahraniční zkušenost," sdělil na adresu Gustavssona trenér Karlovarska Jiří Novák.

S českou ligou i se svým novým angažmá se bude Fredric teprve seznamovat: „Bude to pro mě úplně nový tým, z Karlovarska jsem předtím nikoho neznal. Ale slyšel jsem, že úroveň ligy je vysoká, co se týká volejbalových dovedností, ale i po fyzické stránce. A také se těším, že se dozvím něco víc o Česku."

V týmu Karlovarska se švédský univerzál na svém postu připojí k další posile mužstva Patrikovi Indrovi.

"Dopředu nejsou žádné preference, vždycky hraje ten, kdo je lepší, pokud je možnost výběru," poznamenal kouč Novák a Gustavsson doplnil: "Já chci být hráčem, na kterého je spolehnutí na hřišti i mimo něj. Nějaká konkrétní individuální pozice není podstatná, důležité je vítězit jako tým."

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto vk karlovarsko

Štítky sport, volejbal, muži, VK Karlovarsko, Karlovy Vary, extraliga

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.