pondělí 13. července 2020 Markéta

V Toužimi evakuovala policie 40 lidí kvůli nevybuchlé letecké pumě

Včera odpoledne byl na policii ohlášen nález nevybuchlé letecké pumy. Ta byla nalezena při výkopových pracích v Toužimi. Policisté a hasiči evakuovali 12 domů v blízkém okolí. Celkem šlo o 40 lidí.

Nález letecké pumy byl ohlášen včera odpoledne před 17 hodinou na linku 158 s tím, že byla objevena při výkopových pracích. „Na místo byla vyslána policejní hlídka z obvodního oddělení Toužim, aby zajistila místo nálezu a jeho okolí z důvodu bezpečnosti. Policisté ve spolupráci s hasiči evakuovali  ze 12 domů v blízkém okolí celkem 40 osob,“ uvedla policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Na místo byl přivolán policejní pyrotechnik z Teplic, který potvrdil, že se jedná o cvičnou pumu s označením CP 100-70 SÉPIE ze sedmdesátých let, která vážila kolem 70 kilogramů. „Pyrotechnik předmět na místě zajistil a následně jej odvezl k likvidaci. Poté bylo občanům umožněno vrátit se zpět to svých domovů,“ dodala mluvčí.

Nálezy podezřelých předmětů připomínajících munici jsou docela časté, ať při stavebních nebo výkopových pracích, hledání hub, cenných předmětů z minulých let nebo jen při běžné procházce. Takové předměty mohou být zkorodované a nefunkční.

„Existují však případy, kdy je munice ještě funkční. Hrozí tedy nebezpeční nejen nálezci, ale může být ohroženo i celé nejbližší okolí.  S nalezeným předmětem nebo podezřelou municí proto nikdy nemanipulujte.  Nález označte a oznamte policii a zajistěte, aby k němu nebyl možný přístup dalších osob,“ dodala Kateřina Krejčí s tím, aby nálezce vždy vyčkal příjezdu policistů.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto PČR

Štítky policie, munice, evakuace, letecká puma

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.