úterý 22. září 2020 Darina

Pěstírnu marihuany měl téměř padesátiletý muž ve svém rodinném domě na Sokolovsku

Další nelegální pěstírnu marihuany vypátrali policisté na Sokolovsku. V jednom rodinném domě našli značné množství rostlin. Pěstiteli, u kterého policie navíc našla i nejméně čtyři kilogramy usušené drogy, hrozí dva až deset let vězení.

Kriminalisté z druhého oddělení obecné kriminality v Sokolově zahájili trestní stíhání 49letého muže ze Sokolovska. Podle mluvčí Evy Valtové ho obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„Obviněný muž téměř tři čtvrtě roku pěstoval ve svém rodinném domě v malé obci na Sokolovsku konopí. Takzvaná indoor pěstírna fungovala za pomocí užití umělého osvětlení, ventilace a různých chemických přísad. Za uvedené období muž vypěstoval značné množství rostlin konopí. Ty poté usušil a několikrát prodával další osobě,“ popsala policejní mluvčí.

Policisté u pěstitele našli více než čtyři kilogramy usušené rostliny. V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody na dva roky až deset let.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto pixabay

Štítky konopí, policie, vězení, drogy, marihuana, Sokolovsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.