sobota 28. listopadu 2020 René

Opatrovník pravidelně okrádal svého svěřence, hrozí mu osm let vězení

Třiačtyřicetiletý muž si nechával pro svou potřebu invalidní důchod nesvéprávného muže, čímž mu způsobil škodu téměř sto čtyřicet tisíc korun. Kriminalisté ho obvinili ze zpronevěry.

„Obviněný třiačtyřicetiletý muž byl na konci roku 2017 jmenován opatrovníkem svéprávnosti omezeného třiačtyřicetiletého muže. Na základě rozsudku Okresního soudu v Sokolově tak měl za něj činit veškerá právní jednání týkající se jmění a finančních záležitostí a řádně hospodařit s jeho finančními prostředky,“ vysvětluje policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Opatrovník si ale od poloviny roku 2018 začal peníze nechávat pro svoji potřebu.

„Za svého svěřence přebíral každý měsíc invalidní důchod. Tyto peníze měl použít na úhradu povinných plateb třiačtyřicetiletého svěřence, jako například na zaplacení nájmu za byt či splátek exekucí. Místo toho ovšem peníze použil pro svou potřebu a třiačtyřicetiletému nemocnému muži tím způsobil škodu téměř 140 tisíc korun,“ dodává policejní mluvčí s tím, že kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality v Sokolově ho obvinili ze spáchání zločinu zpronevěry a hrozí mu trest odnětí svobody až na osm let.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky zpronevěra, policie, opatrovnictví, Sokolov, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.